Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Ratownicy Generali ochraniali Wiązowna Trail

Centrum prasowe

Aktualności

11.06.2018 Ratownicy Generali ochraniali Wiązowna Trail

Trzech ratowników z Generali Rescue Team: Stanisław Bartosik, Maciej Nielubowicz i Piotr Bułka wspierali w miniony weekend uczestników biegu Wiązowna Trail. Nasz zespół działał na trasie, przy punkcie nawadniania i współpracował z karetką, która dyżurowała przy mecie.

Na szczęście pomimo upału nie musieliśmy prezentować naszych umiejętności. Biegacze mogli czuć się bezpieczni, a niektórzy z nich głośno wyrażali swoje zadowolenie wynikające z obstawy ratowniczej biegu – wyjaśnia Piotr Bułka, członek Zarządu Generali TU SA i członek Rescue Team Generali.

Impreza organizowana jest co roku w Wiązownej przez Fundację Bieganie. Trasa biegu prowadzi po lasach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i ma charakter biegu przełajowo-trailowego o bardzo urozmaiconym profilu. Nawierzchnia w większości naturalna, ścieżki leśne o zmiennej szerokości, czasem wąskie, wydmy. Bieg główny odbywa się na dwóch dystansach ok. 10 km i ok. 5 km. Imprezie towarzyszą biegi dzieci na dystansach od 100-1000 m.

Rescue Team Generali reprezentowali: Stanisław Bartosik, Maciej Nielubowicz i Piotr Bułka, którzy „zabezpieczali" trasę, stacjonując przy punkcie nawadniania. Nasz zespół ściśle współpracował z karetką, która była zlokalizowana przy mecie.

Rescue Team Generali to grupa 9 pracowników Generali Polska: Piotr Bułka, Ewa Rejniewicz-Koziupa, Magdalena Trzecińska, Sylwia Józwik, Sebastian Koziński, Paweł Miąsek, Tomasz Romanik, Maciej Nielubowicz oraz Mariusz Karauda, którzy ukończyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz ratownik medyczny: Stanisław Bartosik. Certyfikaty nadające tytuł Ratownika pracownicy Generali otrzymali po pozytywnym egzaminie, który obejmował teorię oraz praktyczne sprawdzenie posiadanych umiejętności przez komisję złożoną między innymi z lekarzy. Jest to najwyższy poziom kompetencji ratowniczych dostępny osobom nieposiadającym wykształcenia medycznego.

Życie i zdrowie innych jest jedną z najwyżej cenionych przez nich wartości. Te wartości są również częścią swoistego DNA Generali – poczucie bezpieczeństwa klientów i pracowników jest jednym z najistotniejszych priorytetów naszej firmy – dodaje Piotr Bułka.