Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Nowa odsłona ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych w Generali

Centrum prasowe

Aktualności

25.06.2018 Nowa odsłona ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych w Generali

Generali wprowadziło zmiany w ubezpieczeniach komunikacyjnych i turystycznych. Zmniejszenie ceny OC 360 º czy zwiększenie do 1 200 000 zł maksymalnej sumy ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży zagranicznej to tylko niektóre z nowości w ofercie Generali.

W ubezpieczeniach komunikacyjnych Generali uatrakcyjniło warianty assistance, NNW Pojazdu oraz OC 360º. Jeśli mowa o assistance, w wariantach Standard, Komfort i Komfort Plus wprowadzono nielimitowane holowanie po wypadku w Polsce, a w opcji Lux, w ramach promocji dla najlepszych klientów, rozszerzono to udogodnienie również po awarii i to na całą Europę. Dodatkowo w wariancie Assistance Komfort Plus wprowadzono świadczenie pojazdu zastępczego po awarii i i zwiększono limit holowania z 200 do 400 km.

W NNW Pojazdu Generali podwyższyło sumy ubezpieczenia bez zmiany cen polis. Od tej pory przy składce 45 zł suma ubezpieczenia będzie wynosiła nie 10 000 zł, lecz 50 000 zł, a za 79 zł klient otrzyma polisę z sumą ubezpieczenia wynoszącą 100 000 zł (wcześniej: 25 000 zł).

Generali zmniejszyło cenę OC 360º, roszerzającego ochronę zapewnianą przez standardowe OC posiadacza pojazdu. Produkt jest dostępny w cenie 199 zł, nawet dla klientów którzy nie posiadają pełnej historii polisowej OC. Ubezpieczenie OC 360º obejmuje koszty naprawy uszkodzonego pojazdu klienta – do 3000 zł – powstałe w następstwie spowodowanego przez niego wypadku lub kolizji.

W ubezpieczeniach turystycznych Generali wprowadziło nowe, krótkoterminowe ubezpieczenie assistance samochodowe (Moto Assistance) oraz zwiększyło maksymalną sumę ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży zagranicznej do 1 200 000 zł i odpowiedzialności cywilnej do 1 000 000 zł.

Zakres świadczeń w pakietach assistance w ramach ubezpieczenia turystycznego Generali został rozszerzony. Od tej pory Assistance Standard obejmuje transport zwłok do RP również w przypadku śmierci naturalnej. Assistance Exclusive został uatrakcyjniony o nowe usługi dla narciarzy: zwrot kosztów karnetu, zamknięcia tras narciarskich i wypożyczenia sprzętu narciarskiego. Zapewnia też zakwaterowanie w razie zejścia lawiny.

Ponadto Generali uatrakcyjniło ceny, np. turystycznych polis rocznych z powrotami czy wyjazdów rodzinnych z ochroną również w zakresie zaostrzenia chorób przewlekłych.