Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Akcja honorowego oddawania krwi z Generali

Centrum prasowe

Aktualności

13.07.2018 Akcja honorowego oddawania krwi z Generali

48 osób, 4 godziny, 18,5 litra krwi przekazane Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – to bilans tegorocznej akcji honorowego oddawania krwi, zorganizowanej przez Generali.

12 lipca br., pod siedzibą Generali Polska w Warszawie stanął krwiobus – autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, pozwalającym na pobieranie krwi. Pracownicy Generali i okolicznych biur mogli oddać krew i tym samym wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Do akcji zorganizowanej przez Generali zgłosiło się 48 osób. Łącznie zebrano 18,5 litra krwi.

Jako ubezpieczyciel codziennie pomagamy naszym klientom zmagać się ze skutkami nieszczęśliwych wydarzeń. Pomoc – i to nie tylko w obszarze ubezpieczeń – jest wpisana w misję naszej firmy. Jestem dumna, że tak wielu spośród naszych pracowników, rozumiejąc tę ideę i wartość pomagania innym ludziom, wzięło udział w akcji honorowego oddawania krwi – powiedziała Krystyna Matysiak, Dyrektor Zarządzający ds. Personalnych i Organizacji, członek zarządu Generali TU SA.

Generali po raz drugi zorganizowało akcję honorowego oddawania krwi w mobilnym punkcie poboru krwi. Szczególnie w okresie letnim zapotrzebowanie na krew jest znacznie większe niż zasoby dostępne w stacjach krwiodawstwa, ponieważ wielu spośród stałych krwiodawców wyjeżdża na urlopy, a ci z nich, którzy są alergikami, nie mogą wówczas oddawać krwi.