Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Bezpiecznie na każdym kroku – pakiet Generali dla dziecka

Centrum prasowe

Aktualności

06.09.2018 Bezpiecznie na każdym kroku – pakiet Generali dla dziecka

Pierwsze dni nowego roku szkolnego to doskonała okazja, aby zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka – nie tylko w szkole, ale i na zajęciach dodatkowych, podczas wycieczek szkolnych, czy w domu. Taką ochronę zapewnia ubezpieczenie „Generali, z myślą o NNW" Pakiet dla dziecka.

Ubezpieczenie „Generali, z myślą o NNW" Pakiet dla dziecka obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, które zdarzyły się nie tylko w szkole, ale i na zajęciach dodatkowych, podczas wycieczek szkolnych czy w domu. Kiedy np. na zajęciach sportowych dziecko dozna urazu – złamie rękę podczas gry w piłkę nożną, ułamie ząb na zajęciach karate czy dozna wstrząśnienia mózgu po upadku z konia w szkółce jeździeckiej – Generali pokryje do wysokości sumy ubezpieczenia m.in. koszty leczenia, odbudowy stomatologicznej i rehabilitacji w prywatnych placówkach medycznych.

Podczas zabaw na świeżym powietrzu może dojść do pogryzienia przez zwierzęta, np. kleszcza czy psa sąsiadów. Polisa Generali obejmuje również takie przypadki. Dodatkowo jeśli np. wskutek ataku zwierzęcia ciało dziecka zostanie uszkodzone i niezbędna okaże się operacja plastyczna, polisa pokryje również jej koszty do wysokości sumy ubezpieczenia. Pozornie niegroźne odmrożenia, oparzenia oraz zatrucia pokarmowe mogą skutkować kilkudniowym pobytem w szpitalu. Ubezpieczenie „Generali, z myślą o NNW" zapewnia pokrycie kosztów pobytu ubezpieczonego dziecka w prywatnej placówce medycznej.

Ubezpieczenie Generali, z myślą o NNW – Pakiet dla dziecka występuje w czterech wariantach różniących się zakresem ochrony i ceną, dzięki czemu każdy rodzic może wybrać dla swojego dziecka najbardziej dogodną opcję. Chroni przed konsekwencjami wielu sytuacji, które mogą się przytrafić dziecku. Przykładowo każdy pakiet obejmuje m.in. uraz niepowodujący trwałego uszczerbku na zdrowiu, czyli złamanie, zwichnięcie, skręcenie. Zapewnia zwrot kosztów leczenia, pobytu w szpitalu – również w wyniku choroby – i rehabilitacji – powiedział Arkadiusz Wiśniewski, członek zarządu Generali TU SA.

Ubezpieczeniem „Generali, z myślą o NNW" Pakiet dla dziecka mogą być objęte dzieci od momentu narodzin do 18 roku życia oraz osoby do 26 roku życia uczące się dziennie. Ceny poszczególnych pakietów wahają się od 34 zł do 169 zł  w zależności od wariantu ubezpieczenia.