Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Generali Real Estate nabywa kolejny kluczowy biurowiec w centrum Warszawy

Centrum prasowe

Aktualności

08.11.2018 Generali Real Estate nabywa kolejny kluczowy biurowiec w centrum Warszawy

Praga - Generali Real Estate S.p.A. za pośrednictwem Generali Real Estate Fund CEE*, zakończyło proces zakupu od S+B Gruppe AG budynku Senatorska 18, historycznego budynku biurowego, zlokalizowanego w centrum Warszawy. Budynek Senatorska 18 znany jest również jako Pałac Jabłonowskich.

Transakcja następuje niedługo po nabyciu przez Generali Real Estate innej inwestycji, zlokalizowanej w tym samym rejonie stolicy Polski, biurowca Plac Małachowskiego.

Dawny Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Senatorska 18, został wybudowany w 1773 roku i odbudowany w 1997, z całkowitych zniszczeń  z czasów II Wojny Światowej. Znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy, naprzeciwko Teatru Wielkiego oraz w bliskiej odległości od Starego Miasta.

Łącząc historyczną architekturę z nowoczesnymi rozwiązaniami, obiekt oferuje 17700 metrów kwadratowych powierzchni biurowych na pięciu kondygnacjach. Obecnie mieści sie tam mBank, jeden z największych banków w Polsce.

Transakcja ta jest realizacją strategii Generali Real Estate inwestowania w głównych miastach europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem najlepszych budynków  biurowych oraz położonych przy głównych ulicach obiektów handlowych. Świadczy również o wzroście zainteresowania firmy Europą Środkowa i Wschodnią, gdzie Generali Real Estate zarządza portfelem o wartości ponad 800 milionów euro, a także Warszawą.

 

*Pełna nazwa: Generali Real Estate Fund CEE a.s., investiční fond.