Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Generali finalizuje przejęcie spółek Concordia

Centrum prasowe

Aktualności

30.11.2018 Generali finalizuje przejęcie spółek Concordia

Warszawa – Po otrzymaniu wszystkich wymaganych zgód regulacyjnych i antymonopolowych, w tym między innymi po zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), Generali zawarło finalną umowę przejęcia pełnej kontroli nad polskim zakładem ubezpieczeń oferującym ubezpieczenia na życie Concordia Capital SA oraz zakładem ubezpieczeń Concordia Polska TUW, oferującym ubezpieczenia majątkowe, od ich niemieckich akcjonariuszy Concordia Versicherung i Vereinigte Hagelversicherung. Przejęcie polskich spółek Concordia znacząco wzmocni obecność Generali w Polsce.

Umowy z głównymi niemieckimi udziałowcami Concordii - Concordia Versicherung i Vereinigte Hagelversicherung zostały podpisane w maju 2018 r. Po otrzymaniu niezbędnych zgód, finalna umowa została podpisana 29 listopada 2018 r.; następnie nastąpi proces integracji spółek Concordia ze strukturami Generali w Polsce.

Jak powiedział Andrea Simoncelli, Prezes Zarządu Generali Polska: "Cieszymy się z rozszerzenia działalności w Polsce. Przejęcie to da klientom Concordii dostęp do pełnej gamy produktów ubezpieczeniowych. Przejęcie Concordii umożliwi nam zbalansowanie naszego portfela ubezpieczeń komunikacyjnych i pozakomunikacyjnych oraz zdywersyfikowanie kanałów sprzedaży i obecności w regionach. Dzięki temu przejęciu rozszerzymy portfolio naszych produktów, wchodząc na rynek ubezpieczeń upraw rolnych. Concordia to silny techniczny zespół, wyspecjalizowany w ubezpieczeniach rolnych, który chcemy  rozwijać i wzmacniać."

To nie jest jedyna akwizycja Generali w Polsce. Ostatnio Generali ogłosiło przejęcie Union Investment TFI S.A., jednej z największych w Polsce firm zarządzających aktywami z aktywami pod zarządzaniem o wartości 3,3 mld euro.

Mająca swoją siedzibę w Poznaniu, Concordia Polska ma 14 oddziałów i ponad 40 agencji oraz  współpracuje z ponad 2000 brokerów.  Concordia świadczy usługi ubezpieczeniowe w Polsce od 20 lat. Jest jednym z wiodących graczy w segmencie ubezpieczeń rolniczych, ma 330 000 klientów. Przypis składki Concordii w Polsce w 2017 roku wyniósł 120 mln euro.