Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Andrea Simoncelli „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2018"

Centrum prasowe

Aktualności

22.01.2019 Andrea Simoncelli „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2018"

Prezes spółek Generali Polska, Andrea Simoncelli, został „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2018". Tytuł przyznała Gazeta Ubezpieczeniowa między innymi w uznaniu za zmianę modelu biznesowego oraz rosnące zaangażowanie Generali na polskim rynku.

Gazeta Ubezpieczeniowa doceniła szereg działań podjętych przez Generali w ubiegłym roku, ale także w ostatnich latach. Redakcja doceniła przekształcenie modelu biznesowego Generali w Polsce, skierowanie go w stronę „rentowności i zrównoważonego rozwoju". Zauważyła również "rosnące zaangażowanie Generali na polskim rynku – znaczące inwestycje i przejęcia", a także "budowę silnego, zaangażowanego i profesjonalnego zespołu menedżerskiego i osobistą charyzmę i i entuzjazm w poznawaniu polskiej kultury i języka polskiego".

"Równie istotnymi elementami, które zdecydowały o przyznaniu lauru prezesowi Generali w Polsce, były wzorowe relacje z pośrednikami ubezpieczeniowymi, promowanie innowacyjności z poszanowaniem podstawowych zasad biznesu ubezpieczeniowego oraz proklienckość w konstrukcji nowych produktów ubezpieczeniowych."

Andrea Simoncelli, prezes spółek Generali Polska powiedział: Traktuję to wyróżnienie jako nagrodę nie dla mnie, ale dla całego zespołu Generali w Polsce. W ciągu tych trzech lat udało nam się wiele osiągnąć. Odnieśliśmy sukces w procesie transformacji naszego biznesu i teraz z dumą mogę powiedzieć, że jesteśmy podawani jako wzór dla innych. Jednak jest to efekt wytężonej pracy zespołowej.