Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / All you need is love? Ubezpieczenie na romantyczne wypady

Centrum prasowe

Aktualności

13.02.2019 All you need is love? Ubezpieczenie na romantyczne wypady

Walentynkowy weekend jest okazją do romantycznego wyjazdu we dwoje. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się wycieczkę do słynnej europejskiej stolicy, czy na krótki wypad do niewielkiego, zacisznego miasteczka ubezpieczenie turystyczne w Generali pozwoli w pełni cieszyć się czasem "we dwoje".

Wystarczy chwila nieuwagi i upuszczenie na dywan kieliszka z czerwonym winem, aby romantyczny wieczór w klimatycznym hotelu zamienił się w źródło zmartwień. Jeśli bowiem zniszczymy wyposażenie hotelu jesteśmy zobowiązani do pokrycia kosztów wyrządzonych szkód. Może się też zdarzyć, że zbijemy lustro, uszkodzimy szklany blat stolika czy – szykując romantyczną kąpiel – zapomnimy zakręcić kurka z wodą i dojdzie do zalania i znacznych zniszczeń. Pakiet ubezpieczenia turystycznego w Generali zawiera m.in. OC w życiu prywatnym, które obejmuje ochroną właśnie zdarzenia tego typu.

OC w życiu prywatnym obejmuje odpowiedzialność ubezpieczonego za szkody – osobowe i materialne, które wyrządził osobom trzecim. Z tej polisy są pokrywane m.in. koszty szkód związanych ze zniszczeniem wyposażenia hotelowego przez ubezpieczonego. Ubezpieczyciel zapłaci za tego rodzaju szkody do wysokości sumy ubezpieczenia, wybranej przez klienta podczas zakupu polisy turystycznej. Suma takiego ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 100 tys. zł  - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU.

Ośnieżone uliczki europejskich miast i miasteczek są doskonałym miejscem na walentynkowy spacer. Co sie jednak stanie, jeśli podczas takiej wyprawy poślizgniemy się, upadniemy i złamiemy nogę czy rękę? Osobom korzystającym z ubezpieczenia turystycznego w Generali ubezpieczyciel zorganizuje m.in. niezbędną pomoc, np. znajdzie placówkę medyczną, która zajmie się poszkodowanym. Pokryje również koszty leczenia lub hospitalizacji (w placówkach państwowych lub prywatnych) do 1 200 000 zł, nawet jeśli do zdarzenia dojdzie po kolacji z lampką wina.

O wyjątkowych chwilach spędzonych z ukochaną osobą przypominają zdjęcia. Jeśli w następstwie awarii aparatu fotograficznego w trakcie podróży zagranicznej utracimy zdjęcia zapisane w pamięci wewnętrznej aparatu lub na karcie pamięci, Generali pokryje koszty ich odzyskania do 500 zł.

Kultowa wieża Eiffla, z której rozpościera się niezwykły widok na ośnieżony Paryż, rejs wenecką gondolą opływającą wąskie uliczki i ośnieżone mosty, a może niewielka Werona – dom słynnych kochanków z dramatu Szekspira? Osoby organizujące weekendowy, walentynkowy wyjazd mają do wyboru wiele opcji. Warto jednak w wyjazdowych planach uwzględnić bezpieczeństwo i spokój swój i "drugiej połowy".