Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Generali Polska z Bezpieczny.pl.

Centrum prasowe

Aktualności

15.02.2019 Generali Polska z Bezpieczny.pl.

Generali Polska zostało większościowym udziałowcem spółki technologicznej, zajmującej się internetową sprzedażą produktów ubezpieczeniowych - Bezpieczny.pl, właściciela portalu bezpieczni.pl. Bezpieczni.pl to strona, dedykowana lokalnym pośrednikom, dla których stanowi wirtualne biuro czynne 24h/dobę. Dla klienta to wielofunkcyjny portal internetowy, całodobowy „sklep" z ubezpieczeniami.

Za pośrednictwem bezpieczni.pl klient ma możliwość zakupu ubezpieczenia w kilka minut a proces zakupowy jest przejrzysty i prosty. Klient ma stały dostęp do informacji o swoim ubezpieczeniu. Natomiast dla pośrednika jest to wirtualne, bezkosztowe biuro, czynne całą dobę, w którym może monitorować swój portfel, jak również mieć dostęp np. do materiałów szkoleniowych. 

Rajmund Rusiecki, członek Zarządu spółek Generali Polska wyjaśnia:Wydawać by się mogło, że to dwa skrajne kanały dystrybucji ubezpieczeń: direct i agencyjny, i wzajemnie się wykluczają. Portal bezpieczni.pl łączy te dwa światy: dla pośrednika jest wirtualnym biurem, a dla klienta „sklepem", przez który może kupić polisę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Taki model współpracy wyraźnie zwiększa wydajność pośrednika przy budowaniu portfela. Portal pełni funkcję transakcyjną, ale też  informacyjną. Kluczowe jest także wdrożenie w ścieżkę zakupu ubezpieczenia wszystkich wytycznych dyktowanych przez zmieniające się uregulowania prawne. Dzięki  temu, to zaawansowane technologicznie wirtualne biuro ułatwia pośrednikowi wykonanie  części zadań, jak na przykład APK czy przedłużenie umów. Dzięki temu pośrednicy mogą w pełni skoncentrować się na rozwoju swojego biznesu. Dla Generali portal bezpieczni.pl jest nowym, niezależnym kanałem dystrybucji ubezpieczeń, który będzie wspierał inne kanały sprzedaży. Liczymy też, że ten projekt pozwoli istotnie wzmocnić nasze kompetencje w obszarze e-commerce, co w konsekwencji przyniesie korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów."

Generali Polska nabyło 51% udziałów spółki Bezpieczny.pl, stając się tym samym jej większościowym udziałowcem.

Andrzej Adamczyk, prezes Bezpieczny.pl Sp. z o.o. mówi: „Wsparcie tak poważnego gracza na rynku ubezpieczeń, jakim jest Generali, to gwarancja dynamicznego rozwoju. Głównym priorytetem spółki jest ochrona interesów lokalnych pośredników, wzmacniając ich rolę poprzez doskonalenie funkcjonalności portalu bezpieczni.pl, w tym przez usprawnianie obsługi i wydajności. Wsparcie Generali to również możliwość  tworzenia ofert ubezpieczeń dopasowanych do zmieniających się potrzeb coraz bardziej świadomych i wymagających klientów; to otwarcie na zmiany. Jednak rozwój nigdy nie będzie możliwy bez wsparcia i współpracy z lokalnymi pośrednikami. Dlatego też wspólnie rozwijamy  ten unikatowy na polskim rynku model współpracy, łączący zalety sprzedaży za pośrednictwem portalu internetowego z aktywnym wsparciem pośredników. Portal bezpieczni.pl to innowacyjne środowisko, które i dla klienta, i dla pośrednika jest zrozumiałe, nowoczesne i przede wszystkim bezpieczne."

Obecnie poprzez platformę bezpieczni.pl klient może nabyć ubezpieczenie NNW dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, studentów i pracowników oświaty oraz ubezpieczenie turystyczne. Wkrótce będzie także możliwy zakup: ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczeń domu i mieszkania oraz ubezpieczeń zdrowotnych. Zostanie również wdrożona innowacyjna oferta ubezpieczeń na życie.