Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Nowości w produktach Generali i Proama

Centrum prasowe

Aktualności

22.05.2019 Nowości w produktach Generali i Proama

Generali wprowadziło nowe rozwiązania w ubezpieczeniach turystycznych oraz ubepieczeniach dla małych i średnich firm.

Generali wprowadziło nowe rozwiązania w ubezpieczeniach turystycznych oraz ubepieczeniach dla małych i średnich firm.

W ubezpieczeniu turystycznym zarówno w Generali, jak i w Proama, zostało wprowadzone nowe świadczenie - „udział własny w wynajętym samochodzie".

- Odpowiedzialność obejmuje zwrot kosztów udziału własnego w wynajętym, na podstawie umowy najmu, samochodzie za granicą. Zakresem ubezpieczenia objęty jest zwrot kosztów udziału własnego, do pokrycia których ubezpieczony jest zobowiązany na podstawie pisemnej umowy najmu samochodu. Maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 5000 zł. Ubezpieczenie dostępne jest dla umów ubezpieczenia podroży zagranicznych w strefie Europa i obejmuje zdarzenia powstałe na terytorium państw do niej należących – mówi Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU SA

W ubezpieczeniu podróżnym Stany Zjednoczone zostały wydzielone ze strefy „Świat". Dostępne będą teraz następujące kategorie dla podroży zagranicznych:

  • Strefa Europa – na terytoriach państw europejskich wraz z terytoriami wszystkich krajów położonych w Basenie Morza Śródziemnego i Wysp Kanaryjskich, z wyłączeniem terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i kraju zamieszkania Ubezpieczonego;
  • Strefa Cały Świat – na terytoriach wszystkich państw świata, z wyłączeniem terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i kraju zamieszkania Ubezpieczonego;
  • Strefa Świat bez Stanów Zjednoczonych Ameryki – na terytoriach wszystkich państw świata, z wyłączeniem terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki, Rzeczypospolitej Polskiej i kraju zamieszkania Ubezpieczonego.

- Podwyższone zostały również sumy ubezpieczenia dla poszukiwań i ratownictwa do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Natomiast w OC rozszerzyliśmy odpowiedzialności za szkody spowodowane wskutek rażącego niedbalstwa oraz za uszkodzenia mienia w miejscu pobytu podczas wyjazdu na wszystkie kategorie noclegów. Dotychczas były to tylko pensjonaty i hotele – dodaje A. Wiśniewski.

Natomiast w ubezpieczeniach dla małych i średnich firm Generali wprowadziło Cyber Assistance o zakresie:

  • ochrona danych sprzętu IT - w przypadku cyberataku lub awarii sprzętu IT, np. zdalna pomoc informatyka, odzyskiwanie danych;
  • nieautoryzowane transakcje internetowe - zwrot utraconych środków, lub w przypadku niezgodnej z umową transakcji internetowej, pomoc w odzyskaniu środków;
  • ochrona reputacji internetowej (cyber mobbing) – to usługa ID monitoring, czyli  pomoc w zakresie aktywowania konta w firmie monitorującej media, która sprawdza ewentualne publikacje na temat ubezpieczonego w Internecie, w tym w social mediach, pomoc agencji PR w zakresie publikacji na temat ubezpieczonego w Internecie oraz konsultacja z psychologiem, jeśli w wyniku cyber mobbingu ubezpieczony wymaga specjalistycznej pomocy'
  • pomoc prawnika.

- Cyber Assistance można nabyć jako rozszerzenie polisy, po wykupieniu ubezpieczenia mienia lub elektroniki – wyjaśnia Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU SA.

Do ubezpieczenia Generali z myślą o firmie wprowadzone zostało również ubezpieczenie OC nauczyciela w formie dodatkowej klauzuli. Jest ono dostępne także dla osób fizycznych.

- Ubezpieczenie to w formie imiennej i bezimiennej dostępne jest dla nauczycieli, wychowawców i innych pracowników placówek oświatowych. Dotyczy szkół oraz indywidualnych nauczycieli – dodaje A. Wiśniewski.

Teraz do ubezpieczenia Generali z myślą o firmie można dokupić również ubezpieczenie w zakresie ognia i wybranych zdarzeń losowych budynków tymczasowych, tj.: kiosków, pawilonów, przyczep gastronomicznych oraz mienia znajdującego w tych budynkach.