Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Zgoda KNF na połączenie Generali Życie i Concordia Capital

Centrum prasowe

Aktualności

28.05.2019 Zgoda KNF na połączenie Generali Życie i Concordia Capital

Komisja Nadzoru Finansowego na dzisiejszym posiedzeniu wyraziła zgodę na połączenie Generali Życie TU SA i WTUŻiR Concordia Capital SA. Na tym samym posiedzeniu zgodę na pełnienie funkcji Prezesa spółek Concordia w Polsce otrzymał Maciej Fedyna.

Jak powiedział Andrea Simoncelli, Prezes Zarządu spółek Generali Polska i Przewodniczący Rady Nadzorczej Concordia Ubezpieczenia: "Cieszymy się z rozszerzenia działalności w Polsce. Połączenie to da klientom obu spółek dostęp do pełnej gamy produktów ubezpieczeniowych. Dzięki temu nie tylko rozszerzamy portfolio naszych produktów,  ale przede wszystkim wzbogacamy nasze struktury o ekspertów Concordii z wieloletnim doświadczeniem w sektorze agro oraz we współpracy z nowym dla nas partnerem – sektorem bankowości spółdzielczej. Łącząc te elementy będziemy mogli zaoferować Klientom obu spółek jeszcze lepsze produkty, dać im możliwość zakupu ubezpieczeń przez jeszcze większą sieć naszych partnerów, udoskonalić procesy ich obsługi. Mamy szansę być dla Klientów połączonego podmiotu prawdziwym partnerem na całe życie, wspierając ich i przejmując ryzyka związane z ich życiem prywatnym i działalnością zawodową.

Podczas dzisiejszego posiedzenia KNF wydała również zgodę dla Macieja Fedyny, członka zarządu w spółkach Generali Polska, na pełnienie funkcji Prezesa Zarządu zarówno Wielkopolskiego Towarzystwa Ubezpieczeń Życiowych i Rentowych Concordia Capital SA, jak i Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Concordia Polska.

Andrea Simoncelli dodaje: Gratuluję serdecznie Maciejowi Fedynie uzyskania zgody KNF na pełnienie funkcji Prezesa Zarządu obydwu spółek Concordii Ubezpieczenia. Traktujemy ją jako docenienie wysokiego profesjonalizmu, wiedzy i doświadczenia Macieja Fedyny przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Maciej Fedyna od grudnia 2018 roku pełni obowiązki Prezesa WTUŻiR Concordia Capital SA i Concordia Polska TUW. Z Grupą Generali Polska związany jest od marca 2011 roku. Wcześniej, przez 7 lat pracował w Grupie PZU, gdzie pełnił m.in. funkcję Dyrektora ds. Polityki Rachunkowości. Karierę zawodową rozpoczynał w Dziale Audytu i Doradztwa Gospodarczego w Arthur Andersen i Ernst & Young Audit Sp. z o.o. Jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studiował także na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Wileńskiego i Johaness Gutenberg Universitaet w Mainz. 

Mająca swoją siedzibę w Poznaniu, Concordia Polska ma ponad 40 agencji oraz  współpracuje z ponad 2000 brokerów.  Concordia świadczy usługi ubezpieczeniowe w Polsce od 20 lat. Jest jednym z wiodących graczy w segmencie ubezpieczeń rolniczych, ma 330 000 klientów. Na koniec 2018 roku zebrała 467 mln zł składki.  

Finalna umowa na zakup polskich spółek Concordia została zawarta z niemieckimi akcjonariuszami: Concordia Versicherung i Vereinigte Hagelversicherung, 29 listopada 2018 r. Wówczas rozpoczął się proces integracji spółek Concordia ze strukturami Generali w Polsce. Obecna zgoda KNF na połączenie Generali Życie TU SA i WTUŻiR Concordia Capital SA jest ważnym jej etapem. Połączenie spółek „życiowych" zaplanowane jest na koniec października br. Generali pracuje również nad połączeniem spółek majątkowych.

To nie jest jedyna akwizycja Generali w Polsce. Obecnie Generali czeka również na zgodę KNF na przejęcie Union Investment TFI S.A., jednej z największych w Polsce firm zarządzających aktywami z aktywami pod zarządzaniem o wartości 3,3 mld euro.