Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Rozpoczyna się renowacja historycznego budynku Prokuracji Starej na Placu św. Marka w Wenecji

Centrum prasowe

Aktualności

10.06.2019 Rozpoczyna się renowacja historycznego budynku Prokuracji Starej na Placu św. Marka w Wenecji

Działanie, które jest częścią większego planu Generali i dotyczy weneckiego obszaru Marciana, obejmuje również tamtejsze Ogrody Królewskie. Modernizacja odbędzie się wg projektu pracowni David Chipperfield Architects.

Działanie, które jest częścią większego planu Generali  i dotyczy weneckiego obszaru Marciana, obejmuje również tamtejsze Ogrody Królewskie. Modernizacja odbędzie się wg projektu pracowni David Chipperfield Architects.

Projekt renowacji Prokuracji Starej na Placu św. Marka w Wenecji został zlecony pracowni David Chipperfield Architects Milan przez Generali już w 2017 r. Po uzyskaniu w styczniu 2019 r. zezwolenia Urzędu Nadzoru Archeologii, Sztuk Pięknych i Krajobrazu dla Miasta Wenecja i Laguna, można ostatecznie przystąpić do prac modernizacyjnych.

Duża część budynku zostanie po raz pierwszy od 500 lat udostępniona osobom z zewnątrz. W obiekcie będą prowadzone działania The Human Safety Net, inicjatywy Generali, która powstała w celu wspierania najbardziej potrzebujących grup społecznych w krajach, gdzie działa Grupa.

Należący do Generali kompleks Prokuracji Starej obejmuje około 12 400 metrów kwadratowych powierzchni, czyli około 85% całkowitej powierzchni budynku przy Placu św. Marka.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Generali, Gabriele Galateri di Genola i Prezes Grupy Generali, Philippe Donnet, wyjaśniają: „Renowacja Prokuracji Starej przywróci pierwotny blask jednemu z najpiękniejszych, znanych na całym świecie, miejsc w Wenecji. Budynek jest ściśle związany z historią Generali, z którym współdzieli symbol Lwa Świętego Marka. Dzięki inicjatywie The Human Safety Net obiekt zostanie po raz pierwszy od 500 lat udostępniony osobom z zewnątrz. To działanie jest elementem szerszego planu odbudowy całego obszaru Marciana, sprzyjającego nowym możliwościom rozwoju miasta, który bardzo wspieramy. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich władz, z którymi rozmawialiśmy w ostatnich miesiącach i które wsparły uruchomienia tego projektu."

Pełny komunikat jest dostępny pod tym adresem.