Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Generali dla Fundacji Ratownictwa Motocyklowego

Centrum prasowe

Aktualności

03.07.2019 Generali dla Fundacji Ratownictwa Motocyklowego

Generali po raz kolejny wsparło akcję multiagencji Unilink, która zbiera fundusze na rzecz Fundacji Ratownictwa Motocyklowego.

Generali kolejny rok wsparło akcję dobroczynną multiagencji Unilink. Jej pracownicy regularnie organizują Motomajówkę, czyli międzynarodowy, charytatywny rajd motocyklowy. Za każdy przejechany przez nich kilometr Generali wypłaca odpowiedni ekwiwalent w złotówkach. Podczas tegorocznej Motomajówki, która odbyła się na trasie Polska-Grecja-Polska, jej uczestnicy przemierzyli ich aż 5 tys. Zebrana kwota wsparła Fundację Ratownictwa Motocyklowego, której założyciele i członkowie działają na rzecz upowszechniania motoambulansów, czyli motocykli wyposażonych w sprzęt medyczny. Taka forma ratowania zdrowia i życia sprawdza się najlepiej w udzielaniu pomocy w wypadkach drogowych – głównie ze względu na szybkość pojazdu i jego niewielkie rozmiary.

W zeszłym roku zbiórka przyczyniła się do utrzymania motoambulansu w sezonie motocyklowym w okolicach Strykowa na węźle krzyżującym autostrady A1 i A2. Zebrane fundusze pozwoliły zaplanować dyżury ratowników i wdrożyć do pracy kolejne pojazdy. W tym roku Fundacja Ratownictwa Motocyklowego chce pójść o krok dalej i przeznaczyć zgromadzone środki na zakup nowego motoambulansu, który zostanie dostarczony służbom w Łodzi.