Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Generali po raz trzeci zorganizowało akcję krwiodawstwa

Centrum prasowe

Aktualności

30.07.2019 Generali po raz trzeci zorganizowało akcję krwiodawstwa

Aż 18 litrów krwi zebrano podczas dorocznej akcji, zorganizowanej przez Generali. 30 lipca pod siedzibą Generali w Warszawie stanął autobus - mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

56 osób wzięło udział w akcji honorowego krwiodawstwa, którą Generali zorganizowało już po raz trzeci, z czego aż 39 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. W poprzednich edycjach oddano jej ponad 35,5 litra. 30 lipca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dostało do dyspozycji kolejnych 18 litrów. Część zostanie przeznaczona na ratowanie noworodków. W zorganizowanej przez Generali akcji mógł wziąć udział każdy, kto wsiadł do krwiobusu, czyli mobilnego punktu poboru krwi, ale głównie byli to pracownicy Generali.

- Jedną z wartości Generali jest działanie na rzecz społeczności, w których żyjemy. Dla naszych klientów, ale nie tylko, chcemy być partnerem na całe życie, dlatego regularnie bierzemy udział w akcjach niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. U podstaw ubezpieczeń leży idea pomagania osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji. Z tego powodu organizujemy, promujemy i zachęcamy do udziału w akcji oddawania krwi. Wierzę, że dzięki temu uda się pomóc osobom w sytuacji zagrożenia życia, w tym także najmniejszym i najbardziej bezbronnym, czyli noworodkom - komentuje Krystyna Matysiak, członek zarządu Generali TU SA. - Nie ma nic ważniejszego, niż dzielenie się tym, co najcenniejsze. Dlatego cieszę się, że wielu naszych pracowników dołączyło do akcji oddawania krwi i również w ten sposób wsparło ideę niesienia pomocy – dodaje.

Każdego dnia punkty krwiodawstwa i krwiolecznictwa borykają się z ograniczonymi zasobami krwi. Jej brak jest jednak szczególnie odczuwalny latem. Z tego powodu Generali zorganizowało akcję oddawania krwi w okresie wakacyjnym. Oddawanie krwi jest bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla życia lub zdrowia dawcy. Sama krew jest niezbędna w stanach zagrożenia życia (podczas krwotoków czy operacji ratujących życie). Wykorzystuje się ją także w leczeniu niedokrwistości, która występuje u chorych cierpiących na nowotwory.

Generali pomaga przez cały rok

Akcja oddawania krwi doskonale wpisuje się we wdrażany na całym świecie przez Generali program, którego celem jest wspieranie osób i społeczności w trudnej sytuacji - The Human Safety Net. Jednym z projektów realizowanych w ramach The Human Safety Net jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom asfiksji, czyli zespołu niedoboru tlenowego u noworodków. Część krwi zebranej podczas akcji 30 lipca zostanie przeznaczona na potrzeby tych właśnie dzieci.

Więcej informacji o międzynarodowej inicjatywie Generali The Human Safety Net znajduje się na stronie: https://www.thehumansafetynet.org/