Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / „Generali, z myślą o domu" zwycięża w rankingu ubezpieczeń mieszkaniowych Rzeczpospolitej

Centrum prasowe

Aktualności

01.08.2019 „Generali, z myślą o domu" zwycięża w rankingu ubezpieczeń mieszkaniowych Rzeczpospolitej

Redakcja Rzeczpospolitej przeprowadziła ranking ubezpieczeń mieszkaniowych. Pierwsze miejsce zdobyło w nim ubezpieczenie „Generali, z myślą o domu", którego odświeżoną wersję Klienci poznali na początku lipca.

W rankingu wzięło udział 11 towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują polisy mieszkaniowe w formule all risk. Zdaniem redakcji, najlepszą ofertę ubezpieczenia mieszkania i domu proponuje Generali. Polisa „Generali, z myślą o domu" wyróżnia się szerokim zakresem ochrony przy małej liczbie wyłączeń odpowiedzialności, w tym ochroną od rażącego niedbalstwa, którą Generali jako pierwsze wprowadziło w 2016 roku. W lipcu 2019 roku ten zakres rozszerzono jeszcze bardziej. W ramach nowej umowy odszkodowanie jest przyznawane także wtedy, kiedy w mieszkaniu dojdzie do pożaru lub zalania z winy ubezpieczonego.

Klienci Generali mogą ponadto liczyć, że w razie konieczności, ich odszkodowanie zostanie wypłacone na podstawie wartości odtworzeniowej bez limitu wieku. Oznacza to, że zaoferowane świadczenie pozwoli odkupić utracone mienie, a nie będzie stanowić jedynie części tej kwoty, pomniejszonej o stopień zużycia. W przypadku Generali ten zapis odnosi się zarówno do budynków, stałych elementów, jak i ruchomości domowych bez żadnych ograniczeń wieku.

Redakcja zwróciła też uwagę na szeroki zakres ochrony dla domów w budowie, korzystną cenę polisy, dobre warunki wypłaty odszkodowań, brak franszyz i udziałów własnych, a także czytelny i zrozumiały język OWU.

- Generali, chce być dla swoich Klientów partnerem na całe życie, dlatego konstruuje ubezpieczenia tak, żeby zaoferować im ochronę od realnych ryzyk. Cieszymy się, że te wysiłki są zauważane i doceniane. Świadczy o tym zwycięstwo polisy „Generali, z myślą o domu" w rankingu Rzeczpospolitej – komentuje Arkadiusz Wiśniewski, członek zarządu Generali TU SA.

Nie tylko mieszkanie

W polisie „Generali, z myślą o domu" zawarta jest również ochrona paneli solarnych i kolektorów fotowoltaicznych, objętych od teraz ochroną w ramach definicji budynku. Klienci Generali mogą też ubezpieczyć te urządzenia na terenie posesji jako budowla (muszą być trwale połączone z gruntem). Oznacza to, że polisa obejmuje od teraz urządzenia, które zostały zainstalowane w dowolnym miejscu na posesji.

Jeżeli dodatkowo wykupimy OC w życiu prywatnym, to obejmie ono ochroną także szkody wyrządzone w związku z użytkowaniem UTO, czyli elektrycznych hulajnóg, rowerów, a także pojazdów typu segway, segway shoes i skymaster. Ubezpieczenie jest skierowane do właścicieli urządzeń i osób wypożyczających hulajnogi elektryczne na minuty.

Pełny ranking jest dostępny pod adresem: https://pieniadze.rp.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia-majatku/20857-gdzie-ubezpieczyc-mieszkanie-ranking-2019.