Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Jednostka Generali - Global Corporate & Commercial służy niemieckim firmom w Polsce

Centrum prasowe

Aktualności

06.04.2016 Jednostka Generali - Global Corporate & Commercial służy niemieckim firmom w Polsce

Global Corporate & Commercial (GC&C) będzie oferować zindywidualizowane usługi dla średnich i dużych niemieckich firm na całym świecie i również w Polsce.

Warsaw – Generali in Germany expands its offer for the market in terms of corporate & commercial insurance. Through the business unit of Global Corporate & Commercial (GC&C), Generali develops the P&C business and tailor-made insurance services for the needs of medium and large companies. Together with Generali Poland the GC&C unit will offer tailor-made services for German companies and its subsidiaries in Poland.

Warszawa - Generali w Niemczech rozszerza swoją ofertę na rynku w zakresie ubezpieczeń korporacyjnych i komercyjnych. Poprzez jednostkę biznesową Global Corporate & Commercial (GC&C), Generali rozwija biznes P&C i ubezpieczenia dedykowane średnim i dużym firmom. Wraz z Generali Polska jednostka GC&C będzie oferować zindywidualizowane usługi dla niemieckich przedsiębiorstw i ich spółek zależnych w Polsce.

Andrea Simoncelli, CEO Generali w Polsce: „Inicjatywa ta dla biznesu korporacyjnego w Polsce jest kolejnym ważnym krokiem w uzupełnieniu oferty Generali na rynku, zgodnym z naszą strategią rozwijania linii biznesowej non-motor. W ten sposób możemy skorzystać z synergii i międzynarodowych kompetencji Grupy. Dzięki jednostce GC&C możemy zaoferować niemieckim firmom z wysokimi obrotami odpowiednie pakiety ubezpieczeniowe za zakresu P&C. Wraz z wyjątkowymi usługami pozostałych jednostek wchodzących w skład Grupy Generali, budujemy pełne i unikalne podejście do niemieckich klientów biznesowych w naszym kraju.

W Polsce, Generali wraz z jednostką Generali Global Corporate & Commercial będą uzupełniać ofertę Generali i rozszerzać działalność biznesową dla średnich i dużych firm niemieckich i ich spółek zależnych oraz ich operacji.

Mario Carini, szef Generali Global Corporate&Commercial w Europie Środkowo-Wschodniej, powiedział: "Wprowadzenie GC&C w Niemczech jest szczególnie ważne dla Polski i całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej, ze względu na dużą i zauważalną obecność w obszarze spółek zależnych oraz inwestycji niemieckich firm - zarówno na arenie dużych przedsiębiorstw, jak i średnich spółek. Zespoły GC&C w Europie Środkowo-Wschodniej będą ściśle współpracować z GC&C w Niemczech w celu opracowania i finalizowania różnorodnej oferty wartościowej dla tego segmentu rynku ".

Generali Global Corporate & Commercial działa na skalę światową i wdraża zintegrowane podejście. Dziś ponad 1000 profesjonalistów pracuje w dziewięciu głównych biurach GC&C na całym świecie i GC&C zatrudnia zaangażowanych specjalistów w Warszawie i w każdym z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. GC&C obsługuje klientów i brokerów w ponad 100 krajach.

GENERALI W POLSCE

Generali jest ważną grupą ubezpieczeniową w Polsce oraz częścią Grupy Generali, która jest wśród wiodących ubezpieczycieli, a całkowity dochód przekraczał 74 miliardy euro w roku 2015. Z ponad 76.000 pracowników na całym świecie, obecnymi w 60 krajach, Grupa jest ma wiodącą pozycję w krajach Europy Zachodniej i coraz bardziej liczy się jej obecność na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Azji. W 2015 roku Generali był jedynym towarzystwem ubezpieczeniowym zaliczanym do 50 najmądrzejszych firm na świecie uznanym przez MIT Technology Review. W Europie Środkowo-Wschodniej Grupa prowadzi działalność za pośrednictwem swojej spółki holdingowej Generali CEE Holding w 10 krajach jest jednym z wiodących podmiotów ubezpieczeniowych w regionie.

GENERALI Global Corporate & Commercial (GC&C)

GC&C jest jednostką Grupy Generali, która rozwija usługi biznesowe i ubezpieczeniowe P&C dla średnich i dużych firm. Jednostka działa w skali globalnej i wdraża zintegrowane podejście na poziomie grupy centralnego kierownictwa i specjalistycznych zespołów działających w poszczególnych krajach. GC&C opiera się na ogólnoświatowej sieci profesjonalistów oferując płynne podejście do globalnych zagrożeń i dostarcza to co jest ważne dla klientów. Przy podejściu skoncentrowanym na klienta, GC&C oferuje pełen wachlarz ubezpieczeń nieruchomości, wypadkowych oraz specjalistycznej ochrony dla klientów korporacyjnych i komercyjnych i ich pośredników na całym świecie.