Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Adam Malinowski w Zarządzie Generali Polska

Centrum prasowe

Aktualności

27.05.2016 Adam Malinowski w Zarządzie Generali Polska

Adam Malinowski został powołany do Zarządu Generali TU SA i Generali Finance Sp. z o.o. W obydwu spółkach odpowiada za sprzedaż multiagencyjną Generali i Proama, kanał direct, sprzedaż dealerską oraz marketing.

Adam jest absolwentem wydziału zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich i MBA na Uniwersytecie AUBG w Sofii. Studiował także na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz ukończył Top Talent Training Programme - międzynarodowy program dla Menadżerów Grupy Generali.

Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu siecią sprzedaży w sektorze finansowym, szczególnie we współpracy z kanałem multiagencyjnym. Ponadto dysponuje praktyczną i teoretyczną wiedzą analityczną i matematyczną, w tym z zakresu matematyki ubezpieczeniowej.

Karierę zawodową rozpoczął w 2004 roku, w GE Money Bank (obecnie BPH), gdzie przez 5 lat doszedł do stanowiska Regionalnego Kierownika Sprzedaży, odpowiadając za największy regionalny portfel kredytowy w banku. W 2009 roku dołączył do Grupy Generali i przez ponad 3 lata pracował w Generali Bułgaria jako Dyrektor Sieci Kompleksowej. Później przez 2,5 roku pełnił rolę Dyrektora Sieci Sprzedaży w Generali Polska kierując strukturami regionalnymi spółki. W 2014 roku rozpoczął pracę w PZU, w Pionie Klienta Korporacyjnego, gdzie początkowo był zastępcą Dyrektora Biura Sprzedaży, a później Dyrektorem Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego. W PZU brał czynny udział w wielu strategicznych projektach spółki. Adam dołączył do Generali Polska 1 kwietnia br.