Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Zgoda KNF na powołanie Andrea Simoncelli na Prezesa Zarządu Generali TU i Generali Życie TU

Centrum prasowe

Aktualności

06.10.2016 Zgoda KNF na powołanie Andrea Simoncelli na Prezesa Zarządu Generali TU i Generali Życie TU

4 października br. Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Andrea Simoncelli na Prezesa Zarządu Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA i Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA.

Andrea Simoncelli ukończył prawo z wyróżnieniem na Uniwersytecie Rzymskim w 1975 roku, a w 1976 roku na Uniwersytecie Luiss w Rzymie uzyskał tytuł magistra ekonomii, również z wyróżnieniem. Rozpoczął swoją karierę w 1977 roku w dziale ekonomicznym Fiata. W 1978 był przedstawicielem Fiata w Pekinie, w Chinach. W 1980 został powołany na stanowisko prezesa Fiata w Peru, a w 1985 został CEO Fiat Allis w Brazylii. Po powrocie do Turynu w 1988 objął stanowisko Chief Executive Officer we włosko-japońskiej firmie Fiat-Hitachi, w departamencie agro-budowlanym, a następnie objął stanowisko CEO w Fiat International. W 1990 roku przeszedł do Departamentu Ubezpieczeń Fiata i został Wiceprezesem oraz Dyrektorem Finansowym firmy ubezpieczeniowej Toro Assicurazioni w Turynie, która została przejęta przez Generali Group w 2003 roku. Andrea Simoncelli był Prezesem Fiat Ubezpieczenia w Polsce w 2003 roku, następnie Prezesem Fiat Seguros w Brazylii, a później Prezesem francuskiej firmy ubezpieczeniowej Le Continent w Paryżu.

Przed przyjazdem do Polski Andrea Simoncelli pełnił funkcję CEO i Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Generali Osiguranje w Serbii, Generali Osiguranje w Czarnogórze i Generali Asigurari w Rumunii. Od 1 stycznia 2016 Andrea Simoncelli został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Generali w Polsce.

Zdjęcie: A.Simoncelli