Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Ubezpieczenie mieszkaniowe Generali z jeszcze lepszym zakresem

Centrum prasowe

Aktualności

13.04.2017 Ubezpieczenie mieszkaniowe Generali z jeszcze lepszym zakresem

Ubezpieczenie Generali z myślą o domu, uznane przez Rzeczpospolitą za najlepsze na rynku, zostało wzbogacone o nowe elementy tak, aby zapewniało klientom jeszcze szerszą ochronę.

W ramach wprowadzonych zmian w ramach  OC w życiu prywatnym ochrona objęte zostały szkody wyrządzone w związku z użytkowaniem miejsca ubezpieczenia przez gości Klienta lub najemców.

- Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne przy szkodach związanych z zalaniem domu czy mieszkania, np. gdy lokator pozostawi odkręcone kurki, wskutek czego zostanie zalane mieszkanie znajdujące się piętro niżej – wyjaśnia Marek Wojciechowski, zastępca Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych i Komunikacyjnych w Generali - Dodatkowo w  OC w życiu prywatnym zniesiony został limit 50% w szkodach związanych z prowadzeniem budowy i OC najemcy.

 

W odnowionym ubezpieczeniu Generali z myślą o domu ochrona za  szkody powstałe w wyniku akcji ratowniczej została rozszerzona o szkody związane z ratowaniem życia i zdrowia Ubezpieczonego np. wyważenie drzwi przez sąsiadów w celu dostania się do mieszkania Klienta, który nie reagował na prośby otwarcia drzwi w związku z podejrzeniem zasłabnięcia.

Do kwoty 2 000 zł zwiększony został limitu na rowery w ubezpieczeniu od rabunku poza miejscem ubezpieczenia. Zmieniono również podlimity na biżuterię i gotówkę. Wynosi on 25% Sumy Ubezpieczenia ruchomości domowych, przy czym w przypadku wariantu z ryzykami nazwanymi: 10 000 zł na biżuterię oraz 1 000 zł na gotówkę, a w ALL RISK: 20 000 zł na biżuterię oraz 2 000 zł na gotówkę. W wariancie All risk natomiast zwiększone zostały również limity na szkody powstałe na skutek graffiti wynosi teraz aż 10 000 zł oraz na szkody w drzewach i krzewach na terenie posesji do 5 000 zł.

- Jeszcze lepszą ochronę Klientowi daje wariant All risk, w którym dodatkowo w przypadku ubezpieczenia ruchomości domowych, ochroną do 5 000 zł objęte zostają rzeczy osobiste gości znajdujących się w momencie zdarzenia w domu Klienta.. Rzeczy osobiste rozumiemy jako m.in. gotówka, laptop, telefon komórkowy, aparat fotograficzny czy rower – dodaje Wojciechowski.


Definicja ruchomości domowych zostaje w tym wariancie rozszerzona również o biurowe przedmioty zakupione na firmę np. telefon, komputer, laptop, związane z działalnością gospodarczą, prowadzoną w miejscu ubezpieczenia. All risk obejmie teraz również szkody wyrządzone przez dziki.