Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Z Generali szersza ochrona podczas wakacji

Centrum prasowe

Aktualności

04.07.2017 Z Generali szersza ochrona podczas wakacji

Generali rozszerzyło zakres ubezpieczeń turystycznych „Generali, z myślą o podróży".

W zakresie kosztów leczenia, assistance i następstw nieszczęśliwych wypadków ochrona ubezpieczenia rozszerzona została o zdarzenia powstałe w wyniku spożycia alkoholu – zakres dotyczy wszystkich umów bez konieczności rozszerzenia o dodatkowe ryzyka, czy też opłaty dodatkowej składki, zawartych po 29 czerwca br.

Ponadto do listy wydatków uznawanych za koszty leczenia za granicą dodany został transport Ubezpieczonego z placówki medycznej do miejsca pobytu za granicą po zakończeniu leczenia, do równowartości 100 euro.

Ubezpieczenie turystyczne w Generali zapewnia pokrycie kosztów leczenia i ochronę przed skutkami nieszczęśliwych wypadków zarówno podczas podróży krajowych, jak i zagranicznych. Koszty leczenia za granicą  obejmują m.in. udzielenie doraźnej pomocy lekarskiej lub ambulatoryjnej po zdarzeniu, pobyt w szpitalu, badania i operacje, zakup niezbędnych lekarstw, czy transport medyczny do szpitala.

Wykupując ubezpieczenie turystyczne Klient może również ubezpieczyć się m. in. w zakresie odpowiedzialności cywilnej, bagażu podróżnego, kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej lub odwołania biletów, noclegów.