Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Pracownicy Generali Polska oddają krew

Centrum prasowe

Aktualności

03.08.2017 Pracownicy Generali Polska oddają krew

2 sierpnia br. Generali Polska, przed swoim budynkiem w Warszawie, zorganizowało akcję honorowego oddawania krwi.

Okres wakacyjny to szczególnie trudny czas dla stacji krwiodawstwa – wielu stałych kwiodawców wyjeżdża na urlopy, do tego szczególnie w okresie letnim alergie nie pozwalają oddawać krwi wielu osobom. Dlatego też wsparcie stacji krwiodawstwa jest szczególnie ważne i potrzebne.

"W DNA Generali wpisana jest pomoc – nie tylko, jeżeli chodzi o kwestie związane z ubezpieczeniami, ale też wykraczające poza nie. Bardzo się cieszę, że nasi pracownicy licznie wzięli udział w tej akcji" – mówi Andrea Simoncelli, Prezes Zarządu Generali Polska

W ciągu 4 godzin akcji wzięło w niej udział ponad 50 osób z czego 39 oddało krew. Chętnych było znacznie więcej. Tym samym Generali Polska zasiliło w ponad 17 litrów krwi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Cała oddana krew zostanie w 100% wykorzystana na potrzeby pacjentów. Posłuży ona do wytworzenia cennych preparatów leczniczych oraz zostanie użyta do wielu zabiegów operacyjnych – niejednokrotnie ratujących życie.

"Pomoc drugiej osobie to jeden z najpiękniejszy gestów – tym bardziej, że uczestnictwo w takiej akcji jest dobrowolne a uzyskana krew niejednokrotnie ratuje życie drugiemu człowiekowi. Postawa naszych pracowników, ogromne zaangażowanie i chęć wsparcia tej inicjatywy są niezwykłe. Liczba chętnych przerosła nasze oczekiwania i na pewno powtórzymy tego typu akcję w przyszłości. " – powiedziała Krystyna Matysiak, Dyrektor Zarządzający ds. Personalnych i Organizacji, członek Zarządu Generali Polska.

Pracownicy Generali Polska oddają krew