Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Centrum Prasowe / Generali pomaga Polakom na wakacjach

Centrum prasowe

Aktualności

18.08.2017 Generali pomaga Polakom na wakacjach

W ciągu ostatnich 12 miesięcy tylko w 5 najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajach Generali aż 1474 razy udzieliło pomocy klientom w ramach polisy turystycznej.

- Planując wakacje nikt z nas nie myśli o chorobie, konieczności konsultacji z lekarzem, czy pobycie w szpitalu, a niestety zdarza się to często. Jeśli mamy ubezpieczenie turystyczne, to ubezpieczyciel zorganizuje nam wizytę lekarza lub hospitalizację i nie mamy problemu z szukaniem pomocy – mówi Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU.

Wśród krajów wybieranych przez Polaków na cele zagranicznych podróży w ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się Grecja, Włochy, Chorwacja, Hiszpania i Bułgaria. Oczywiście najwięcej osób odwiedza je w wakacje i właśnie w miesiącach letnich Generali odnotowuje najwięcej przypadków udzielanej w tych krajach pomocy medycznej.

- Tylko podczas lipca i sierpnia ubiegłego roku, w ramach ubezpieczenia podróży, Generali zorganizowało pomoc medyczną i pokryło jej koszty  ponad 500 razy. W bieżącym roku liczba ta będzie jeszcze wyższa – dodaje Arkadiusz Wiśniewski.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy pomoc w ramach polisy turystycznej Generali tylko w 5 najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajach była wykorzystywana aż 1474 razy.

Wizyty ambulatoryjne z zabiegami medycznymi, hospitalizacja i przepisywanie lekarstw w ramach ubezpieczenia podróży najczęściej były świadczone w Grecji – aż 421 razy. We Włoszech Generali pomogło Klientom w tym zakresie w 352 przypadkach, w Chorwacji – w 324 sprawach, w Hiszpanii – w 224, a w Bułgarii - 153 razy organizowało taką pomoc.

Problemy zdrowotne zazwyczaj wynikają z nagłych zachorowań, jak np. zatrucia pokarmowe, wysypki, poparzenia słoneczne oraz z wypadków losowych. Najrzadziej Klienci zgłaszali pobicia i wypadki komunikacyjne.

Na drugim miejscu, pod względem liczby przypadków udzielanej pomocy medycznej są wyjazdy zimowe. W ostatnim sezonie Klienci Generali tylko na stokach w samych Włoszech zgłosili 125 wypadków, będących efektem uprawiania amatorskiego narciarstwa i snowboardu. W dużej części zdarzeń poza pokryciem kosztów leczenia konieczny był również transport poszkodowanych do Polski.

- Koszty transportu medycznego w zależności od kraju, środka transportu zazwyczaj sięgają od 6 do kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego w takiej sytuacji szczególnie doceniamy ubezpieczenie – dodaje A. Wiśniewski.

Jeżeli posiadamy ubezpieczenie turystyczne, gdy zachorujemy lub ulegniemy wypadkowi podczas urlopu wystarczy zadzwonić do Centrum Pomocy Generali , przekazać informacje o zachorowaniu i potrzebnej nam pomocy a zorganizowaniem jej dla nas zajmie się ubezpieczyciel.

Jakie są koszty leczenia w Europie i na świecie? Przeczytaj na blogu Generali:
http://przyjaznemieszkanie.pl/stac-cie-aby-posiadac-ubezpieczenia-turystycznego/