Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Klienci biznesowi / Emerytura / Pracowniczy Program Emerytalny

Pracowniczy Program Emerytalny

Jesteś odpowiedzialnym społecznie pracodawcą? Myślisz o przyszłości Twoich pracowników? Pomóż im budować kapitał na przyszłą emeryturę rejestrując Pracowniczy Program Emerytalny z Generali.


Efektywny podatkowo

Podnosi konkurencyjność Pracodawcy

Indywidualnie dopasowana strategia inwestycyjna

Gromadzenie środków na emeryturę


Pracowniczy Program Emerytalny (PPE)

Pracowniczy Program Emerytalny (PPE) to produkt pozwalający Pracownikom, dzięki Pracodawcy, budować kapitał na ich przyszłą emeryturę.

PPE inicjowane są w zakładach pracy przez Pracodawców, za zgodą reprezentacji pracowników. Uczestnikiem Programu może być każdy pracownik, spełniający warunki określone w umowie zakładowej.

Pracowniczy Program Emerytalny stanowi dla każdego Pracodawcy atrakcyjny element polityki płacowej. Składki podstawowe – odprowadzane przez Pracodawcę – oznaczają realną podwyżkę wynagrodzenia Pracowników, przy mniejszych kosztach po stronie firmy.

Generali prowadzi pracownicze programy emerytalne w formie grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.


Główne zalety
  • stanowi nowoczesny benefit wyróżniający Pracodawcę na rynku pracy
  • bezpieczeństwo kapitału dzięki dostępnemu w koszyku funduszowi gwarantowanemu
  • atrakcyjny benefit dla pracowników w każdym wieku
  • produkt efektywny podatkowo - zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych
  • zwolnienie składki podstawowej, odprowadzanej przez Pracodawcę ze składki na Ubezpieczenia Społeczne
  • ochrona życia uczestnika Programu przez 24 godziny na dobę w każdym miejscu na świecie

Zakres ubezpieczenia

Pracowniczy Program Emerytalny (PPE) w formie grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym to produkt, który pomaga Pracownikom objętym programem gromadzić i pomnażać oszczędności na ich przyszłą emeryturę. Zasady funkcjonowania PPE regulują zapisy Ustawy o pracowniczych programach emerytalnych.

Pracowniczy Program Emerytalny to nie tylko efektywna i atrakcyjna forma gromadzenia kapitału na przyszłą emeryturę, ale także ochrona życia uczestników Programu przez 24 godziny na dobę w każdym miejscu na świecie.

Generali posiada 14-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania programami emerytalnymi. Wyróżnia nas wysoka jakość serwisu oraz elastyczne podejście do Klienta dostosowane do jego potrzeb oraz kultury organizacyjnej.