Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / O Generali / Aktualności

O Generali

Aktualności

12.11.2015 Andrea Simoncelli – nowy Country Manager Generali Polska

Z dniem 1 stycznia 2016 Andrea Simoncelli zostanie powołany na nowego Country Managera spółek Grupy Generali w Polsce. Będzie pełnił funkcje Prezesa Zarządu spółek Generali T.U. S.A. i Generali Życie T.U. S.A. oraz Generali Finance sp. z o.o. zastępując Roberta Sokołowskiego, który podejmie nowe wyzwania poza Grupą. W międzyczasie, Maciej Fedyna, Członek Zarządu i CFO, przejmie koordynację zarządzania.

Urodzony w Rzymie, Andrea Simoncelli ukończył studia prawnicze na państwowym Uniwersytecie w Rzymie i posiada tytuł magistra ekonomii z Uniwersytetu Luiss w Rzymie. Rozwinął międzynarodową karierę zajmując przez 13 lat najwyższe stanowiska kierownicze u producenta samochodów FIAT. Objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu i CFO firmy ubezpieczeniowej FIAT TORO w Turynie. Był Prezesem FIAT Insurance w Polsce w 2003 roku, a następnie Prezesem FIAT Seguros w Brazylii i później Prezesem francuskiej firmy ubezpieczeniowej Le Continent w Paryżu. Od 2011 roku Simoncelli pracuje i mieszka wraz z rodziną w Serbii, gdzie pełnił funkcje Prezesa i Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Generali Osiguranje Serbii i Prezesa Generali Osiguranje w Czarnogórze, a także odpowiadał za Fundusz Emerytalny w Serbii i Rumunii. Generali Serbia jest czołową firmą zajmującą 2. pozycję na rynku serbskim i liderem w ubezpieczeniach na życie. Jako Przewodniczący Rady Nadzorczej Generali Rumunia przyczynił się do znacznego sukcesu zmiany tej firmy.

Powołanie Andrea Simoncelli wymaga zgód odpowiednich organów.

Zdjęcie: A.Simoncelli