http://localhost:8090/o-generali/aktualnosci-116.html
Aktualności

29.09.2009 Po Maratonie 31. Warszawskim: Grupa Generali kolejny raz z tytułem "Firma przyjazna bieganiu" Pracownicy Grupy Generali po raz kolejny mają za sobą udane zmagania na trasach biegowych Maratonu Warszawskiego. W ostatni weekend września br. 10 zawodników reprezentujących barwy Generali zadebiutowało na królewskim dystansie Maratonu Warszawskiego, pokonując trasę 42,195 km. Pracownicy Generali zajęli również czołowe miejsca w rywalizacji ubezpieczeniowej, odbywającej się w tym roku pod patronatem Polskiej Izby Ubezpieczeń w ramach „PIU Running CUP 2009".
Grupa Generali od kilku już lat aktywnie wspiera biegowe pasje swoich pracowników organizując m.in. udział w zawodach sportowych Fundacji Maratonu Warszawskiego. W bieżącym roku kolejny raz kilkudziesięciu zawodników wzięło udział w rywalizacji sztafet firmowych oraz 31. Maratonie Warszawskim z sukcesami reprezentując barwy Generali.

W sobotę, 26 września br. w zawodach sztafet firmowych na dystansie maratońskim (6-cio osobowe zespoły w trybie 10+10+5+5+5+7,195 km) Generali Running Team reprezentowany był przez 4 sześcioosobowe sztafety. Najszybsza z nich odebrała nagrodę za drugie miejsce w klasyfikacji firm ubezpieczeniowych, walczących o PIU Running Cup 2009 organizowanej przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Zwycięstwo w rywalizacji sztafet firmowych odniosła ekipa z PZU.

W imprezie głównej weekendu, czyli 31. Maratonie Warszawskim w barwach Generali wystartowało 15 zawodników, w tym 10 debiutantów na tym arcywymagającym dystansie. Wśród nich był również Prezes Zarządu Generali - Andrzej Jarczyk (udany debiut!) oraz Artur Olech - Wiceprezes Zarządu Grupy (już drugi udany występ na maratonie warszawskim).

Najlepszy wynik spośród zawodników zgłoszonych przez zakłady ubezpieczeń osiągnął Piotr Żach z drużyny Generali&Friends z czasem 3 h 10 min., który zdobył tym samym 1-sze miejsce w klasyfikacji PIU Running Cup.

-„Maraton to ogromne wyzwanie dla organizmu oraz siły woli. Niesamowity wysiłek biegaczy nagrodzony jest na mecie uczuciem radości i satysfakcji z przezwyciężania własnych słabości. W tym roku sam tego doświadczyłem i dlatego bieganie - jako formę relaksu i zachowania tężyzny fizycznej - mogę śmiało polecić wszystkim, którzy lubią nowe wyzwania i zarazem chcą potwierdzić prawdziwość tezy, że „niemożliwe jest niczym"- powiedział po biegu Andrzej Jarczyk, Prezes Zarządu Generali.

Grupa Generali już po raz 4-ty wzięła udział w imprezach organizowanych przez Fundację Maratonu Warszawskiego, wspierając tym samym akcję „Firma przyjazna bieganiu". W tym roku firmę reprezentow