Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / O Generali / Aktualności

O Generali

Aktualności

27.10.2009 Nowa funkcjonalność na portalu korporacyjnym Generali W październiku br. pod adresem www.generali.pl udostępniony został nowy symulator oszczędnościowy, przydatny klientom zainteresowanym rozpoczęciem długoterminowego oszczędzania i inwestycji we współpracy z ekspertami Generali. Symulator oszczędnościowy ułatwia podejmowanie decyzji w ramach programów inwestycyjnych i ochronno-inwestycyjnych Generali i wylicza m.in. takie parametry jak wielkość zgromadzonego kapitału, ilość lat niezbędnych do zgromadzenia oczekiwanej kwoty, czy wysokość rat miesięcznych, niezbędnych do osiągnięcia zaplanowanych parametrów finansowych inwestycji.

Symulator oszczędnościowy to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu Klient może uświadomić sobie korzyści płynące z długoterminowego oszczędzania. Kalkulator widoczny jest po wejściu w zakładkę Inwestycje i Ochrona na stronie głównej ubezpieczyciela http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/inw-i-ochrona

Symulator umożliwia wyliczenie przez Klienta kapitału, który może uzyskać biorąc pod uwagę cztery następujące parametry: częstotliwość wpłaty, wysokość wpłaty, ilość lat inwestowania oraz zakładaną stopę zwrotu. Klient może również założyć kwotę, którą chciałby zgromadzić i sprawdzić w oparciu o poszczególne parametry jak długi okres inwestycji jest niezbędny do realizacji oczekiwanych celów finansowych. Dodatkowo istnieje możliwość wyliczenia na jak długo starczą Klientowi zgromadzone środki po zakończeniu inwestycji, przy określonej miesięcznej wypłacie.
Symulator obrazuje korzyści związane z regularnym dokonywaniem wpłat w ramach systematycznego oszczędzania. Obliczenia dokonane przy użyciu kalkulatora są poglądowe, uwzględniają wpłaty regularne i nie dotyczą konkretnego produktu ubezpieczeniowego Generali. W kolejnym etapie planowane jest zamieszczenie kalkulatorów uwzględniających wpłaty dodatkowe.

„Staramy się regularnie wprowadzać innowacyjne rozwiązania w kanale internetowym tak aby nasi Klienci mieli do dyspozycji szeroki wachlarz narzędzi wspomagających przy podejmowaniu decyzji związanych z inwestowaniem i oszczędzaniem w kontekście przyszłej emerytury” - mówi Mariusz Zagajewski, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń na Życie i Emerytalnych w Generali.

Więcej informacji:

Paweł Wróbel – rzecznik prasowy Grupy Generali Polska
ul. Postępu 15B, 02-676 Warszawa
tel. (022) 543 07 01; tel.kom.: 510 000 920
e-mail: pawel.wrobel@generali.pl