Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / O Generali / Aktualności

O Generali

Aktualności

29.04.2010 Generali wśród nominowanych do prestiżowej nagrody - „Orły Rzeczpospolitej"
  • 12 Edycja „Listy 500" zestawienia przygotowywanego przez dziennik „Rzeczpospolita" podsumowana,
  • Generali Życie nominowane do Orłów "Rzeczpospolitej" w kategorii najlepsza firma usług finansowych
W dniu 28 kwietnia br. ogólnopolski dziennik "Rzeczpospolita" ogłosił tradycyjny doroczny ranking największych firm w Polsce czyli "Listę 500". W ciągu 12 lat to istotne zestawienie wpisało się w obraz ekonomiczny naszego kraju, umożliwiając śledzenie sytuacji polskiej gospodarki przez pryzmat najlepiej w naszym kraju funkcjonujących przedsiębiorstw. W tym prestiżowym rankingu pod uwagę brano wyniki finansowe w roku 2009 największych i najbardziej cenionych firm, działającym na polskim rynku. W ramach tego prestiżowego zestawienia spółka Generali Życie została nominowana do nagrody „Orłów Rzeczpospolitej" w kategorii najlepszych firm usług finansowych.

Ogłoszeniu „Listy 500" towarzyszą co roku nagrody - "Orły Rzeczpospolitej" dla najlepszych, najefektywniej działających podmiotów gospodarczych. Głównym mottem tegorocznej uroczystej gali, podsumowującej funkcjonowanie ekonomiczne firm w roku 2009, była umiejętność radzenia sobie z kryzysem. Wśród prestiżowego grona największych i najbardziej cenionych marek w Polsce, reprezentujących szeroki wachlarz branż przemysłowych oraz dużych instytucji finansowych takich jak banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, znalazło się również Generali. Spółka Generali Życie - nominowana została w kategorii „Firma usług finansowych". W roku 2009 firma wykazała dynamikę przychodów na wysokim poziomie (52,7% wzrostu) - doskonale radząc sobie na polskim rynku, pomimo niełatwych warunków i panujących na nim trendów spadkowych.

„To dla nas zaszczyt znaleźć się w tak prestiżowym gronie nominowanych do nagrody „Orły Rzeczpospolitej", wśród najlepszych, pięciu najlepszych instytucji finansowych w Polsce. Cieszymy się, że mimo tak trudnych, kryzysowych warunków działania, osiągamy dobre wyniki, które są przez rynek pozytywnie weryfikowane. Elastyczność działania, prawidłowa ocena ekonomicznych warunków funkcjonowania i elastyczne dopasowanie się do oczekiwań naszych klientów sprawiają, że nawet w niesprzyjającej sytuacji makroekonomicznej potrafimy systematycznie się rozwijać, utrzymując maksymalnie wysoki poziom oferowanych usług. " - podkreśla Artur Olech, Wiceprezes Zarządu Generali Życie T.U. S.A