Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / O Generali / Aktualności

O Generali

Aktualności

12.05.2010 Generali Życie: najdynamiczniej w 2009 r. W majowym wydaniu miesięcznik ekonomiczny „Home & Market" opublikował Ranking Towarzystw Ubezpieczeniowych. Badanie przeprowadzone w oparciu o wyniki w poszczególnych liniach biznesu, ukazuje jak Ubezpieczyciele radzili sobie w roku 2009 z uwzględnieniem okresu bessy. W kategorii Najdynamiczniejsze Towarzystwo Ubezpieczeniowe ze składką powyżej 1 mld zł zwyciężyła spółka Generali Życie.

Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, iż wśród największych ubezpieczycieli zaledwie pięć firm zanotowało wzrost składki przypisanej brutto w 2009 r. w stosunku do roku 2008.

Generali Życie w roku 2009 wykazało dynamikę przychodów na wysokim poziomie - przyrost składki z 792 mln zł w 2008 r. do 1,2 mld zł w 2009 r. - doskonale radząc sobie na polskim rynku, pomimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych i panujących na nim trendów spadkowych.

W kategorii Najdynamiczniejsze Towarzystwo Ubezpieczeniowe ze składką powyżej 500 mln zł spółka Generali Życie znalazła się na medalowym drugim miejscu.