Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / O Generali / Aktualności

O Generali

Aktualności

21.06.2010 100 000 indywidualnych umów na życie w Generali
  • Generali Życie z 100 000 aktywnych indywidualnych umów w portfelu
  • Systematyczny rozwój oferty inwestycyjnej i ochronnej w odpowiedzi na potrzeby klientów
  • Generali propaguje dodatkowe oszczędzanie w ramach III filaru

Spółka Generali Życie przekroczyła w połowie czerwca br. próg 100 000 klientów w ramach indywidualnych umów ubezpieczenia na życie. Dynamiczny rozwój szerokiej gamy produktów życiowych dostosowanych do potrzeb klientów i tendencji rynkowych przełożył się w ostatnim czasie na prężny wzrost liczby klientów Generali, korzystających z oferty ubezpieczeń na życie.

W ramach ubezpieczeń na życie spółka Generali Życie T.U. posiada w swojej ofercie produkty zarówno z elementem ochrony jak i o charakterze inwestycyjnym. Główną część strategii firmy stanowią produkty związane z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi ze składką regularną. Generali cyklicznie prowadzi zróżnicowane promocje mające na celu szerszą prezentację oferty i zachęcenia klientów do skorzystania ze swoich usług.

W ciągu ostatnich lat oferta produktowa Generali Życie była systematycznie wzbogacana. Wprowadzone zostały takie produkty jak: Ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi Generali Beneficio i Generali Omniprofit (zarówno ze składką regularną i jednorazową), produkty ochronne w linii Generali ProFamilia oraz produkty typu inwestycyjnego powstałe przy współpracy z bankami. Generali prowadząc monitoring rynku oraz badając potrzeby klienta na bieżąco reaguje na zmieniające się tendencje oraz potrzeby klientów.

W obecnym kształcie systemu emerytalnego dodatkowe oszczędzanie w ramach tzw. III filaru jest wręcz niezbędne dla zapewnienia świadczeń emerytalnych na co najmniej zadowalającym poziomie. W większości przypadków emerytur z II filara - tzw. „stopa zastąpienia", a więc relacja pierwszej emerytury do ostatniej pensji może być na poziomie zdecydowanie poniżej 50%. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę i im szybciej rozpoczniemy dodatkowe oszczędzanie w ramach III filara, tym mniejsze będzie nasze rozczarowanie po zaprzestaniu aktywności zawodowej". Cieszę się, że do aktywnego oszczędzania udało nam się przekonać już 100 tysięcy klientów" - podkreśla Mariusz Zagajewski, Dyrektor Departamentu Indywidualnych Ubezpieczeń na Życie w Generali.