Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / O Generali / Aktualności

O Generali

Aktualności

08.09.2010 Zmiany w Zarządzie Grupy Generali Polska
  • Decyzja Andrzeja Jarczyka o niekandydowaniu na kolejną kadencję Prezesa Zarządu Generali
  • Artur Olech zostanie nowym Prezesem Zarządu spółek Grupy Generali w Polsce od 1 listopada 2010 r.

Spółki Grupy Generali Polska będą mieć nowego Prezesa Zarządu. Obecny Prezes - p. Andrzej Jarczyk - w związku z dobiegającą końca kadencją obecnego Zarządu firmy podjął decyzję o nieubieganiu się o to stanowisko na kolejny okres.  Z dniem 1 listopada br. stanowisko Prezesa Zarządu Generali obejmie p. Artur Olech, obecny Wiceprezes Zarządu Generali Życie T.U. S.A., oraz członek Zarządu Generali T.U. S.A., związany z Grupą Generali w Polsce od 11 lat, tj. od początku działalności w Polsce.

„Z przyczyn osobistych podjąłem decyzję o niekandydowaniu na kolejną 3-letnią kadencję Prezesa Zarządu Grupy Generali w Polsce. Serdecznie dziękuję wszystkim naszym Pracownikom, Klientom i partnerom biznesowym, z którymi w ostatnim czasie miałem przyjemność spotkać się na niwie zawodowej. To był zaszczyt pracować dla rozwoju Generali w Polsce w ciągu ostatnich 3 lat, tj. okresu w którym udawało nam się zapewnić Generali miano najdynamiczniej rozwijającej się firmy na rynku ubezpieczeń majątkowych oraz kilkukrotnie szybciej od konkurentów rosnąć na rynku ubezpieczeń na życie. Jestem przekonany, że pozycja rynkowa Generali - laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień  branżowych w ostatnich latach - może być pod rządami mojego znakomitego następcy jeszcze tylko silniejsza" - mówi ustępujący Prezes Zarządu Generali, Andrzej Jarczyk.

Generali PPF Holding - akcjonariusz spółek Grupy Generali w Polsce - prowadzi obecnie negocjacje z ustępującym Prezesem Andrzejem Jarczykiem na temat jego ewentualnej dalszej działalności zawodowej w strukturach Holdingu.

Na stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Generali w Polsce (formalnie Prezesa Zarządu spółek Generali Życie T.U. S.A., Generali T.U. S.A. i Generali Finance Sp. z o.o.) powołany zostanie z dniem 1 listopada br. dotychczasowy Wiceprezes Zarządu Grupy - p. Artur Olech. Powołanie to wymagać będzie dalszej akceptacji ze strony Komisji Nadzoru Finansowego.

- „Zdecydowaliśmy o powołaniu na stanowisko Prezesa Zarządu spółek Grupy Generali w Polsce p. Artura Olecha, nie tylko dlatego że zna firmę od samego początku jej działalności w Polsce i jest autorem ostatnich sukcesów Generali na rynku ubezpieczeń na życie i emerytalnych, ale przede wszystkim dlatego, że jest gwarantem ciągłości i niezachwianego dalszego rozwoju Generali na polskim rynku" - mówi Klara Starkova, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Generali w Polsce.

Artur Olech (ur. w 1972 r.), ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Prawa i Administracji oraz Szkołę Główną Handlową na kierunku Finanse i Bankowość. Studiował również na Wirtschaftsuniwersität w Wiedniu. Odbył także liczne szkolenia dla najwyższej kadry zarządzającej, w tym m.in. w Harvard Business School, Kellogg School of Management czy Chicago GSB.

Z Grupą Generali Artur Olech jest związany od początku działalności w Polsce w 1999 roku. Początkowo odpowiedzialny był za przygotowanie business planu oraz przeprowadzenie procesu  licencyjnego dla towarzystw ubezpieczeń Generali. W latach 2002-2003 był odpowiedzialny także za organizacyjny i prawny proces fuzji ze spółkami Grupy Zurich. W 2003 r. wszedł do Zarządu Generali PTE. Od 2005 r. w zarządach spółek ubezpieczeniowych Grupy Generali. Do chwili obecnej pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Generali Życie T.U. S.A., z odpowiedzialnością za obszar ubezpieczeń na życie i emerytalnych, bancassurance oraz zarządzanie aktywami.

- „Decyzja Rady Nadzorczej to dla mnie wyraz uznania i wspaniałe wyzwanie na najbliższe lata. Objęcie stanowiska Prezesa Zarządu spółek Grupy Generali w Polsce jest dla mnie początkiem jednego z najważniejszych etapów dotychczasowej kariery zawodowej. Dołożę wszelkich starań, aby w najbliższym czasie Generali nie tylko potwierdziło swą silną pozycję na rynku ubezpieczeń życiowych i emerytalnych, ale jeszcze dynamiczniej zaakcentowało swoje przewagi konkurencyjne we wszystkich innych liniach naszego ubezpieczeniowego biznesu, zwłaszcza w zakresie stabilnego i rentownego rozwoju na rynku ubezpieczeń majątkowych" - mówi nowo powołany Prezes Zarządu Generali - Artur Olech.