Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / O Generali / Aktualności

O Generali

Aktualności

23.09.2010 Libor Masicek powołany na Członka Zarządu Generali T.U. S.A. i Generali Życie T.U. S.A.
  • Rada Nadzorcza Generali zatwierdza zmianę na stanowisku Prezesa Zarządu Grupy Generali
  • Libor Masicek nowym Członkiem Zarządu spółek Generali T.U. S.A. i Generali Życie T.U. S.A
  • Libor Masicek obejmuje też funkcję Dyrektora finansowego Grupy Generali Polska

Na swym posiedzeniu w dniu 22 września br. Rady Nadzorcze spółek Grupy Generali w Polsce zatwierdziły zmiany w Zarządzie firmy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Rada Nadzorcza firmy powołała z dniem 1 listopada br. na stanowisko Prezesa Zarządu Generali p. Artura Olecha, obecnego Wiceprezesa Zarządu Generali.

Ponadto z dniem 23 września br. na stanowiska Członka Zarządu spółek Generali T.U. S.A. i Generali Życie T.U. S.A.  został powołany p. Libor Masicek, który obejmuje też funkcję Dyrektora Finansowego Grupy Generali w Polsce.

Do obszarów odpowiedzialności nowego Członka Zarządu Grupy należeć będą m.in. controlling finansowy, sprawozdawczość i planowanie  finansowe oraz działalność aktuarialna.

Libor Masicek (ur. w 1977 r.) jest absolwentem Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Karola w Pradze, gdzie z wyróżnieniem ukończył specjalizację matematyki ubezpieczeniowej. Ukończył także doktoranckie studia podyplomowe tej samej uczelni (specjalizacja: statystyka i rachunek prawdopodobieństwa) oraz jest absolwentem MIB School of Management w Trieście (studia w zakresie Ubezpieczeń i Zarządzania Ryzykiem).

Od 12 lat jest związany z Grupą Generali, realizując zadania w pionach Controllingu i Finansów Grupy. W tym m.in. pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Controllingu w firmie ubezpieczeniowej Generali Pojistovna a.s. z siedzibą w Pradze. Podobną funkcję piastował w strukturach Generali PPF Holding, gdzie odpowiadał za całość procesów controllingu finansowego spółek z 14 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.