Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / O Generali / Aktualności

O Generali

Aktualności

14.12.2010 Wzmocnienia kadrowe w Zarządach spółek Grupy Generali
  • Od nowego roku 3 nowych managerów w spółkach Grupy Generali w Polsce
  • Antoni Brański Członkiem Zarządu Genrali T.U. S.A., odpowiedzialnym za sprzedaż i obsługę produktów majątkowych
  • Jacek Skowroński nowym Członkiem Zarządu Generali Finance Sp. z o.o.
  • Mark Dassui Członkiem Zarządu Generali Finance Sp. z o.o.

Podczas najbliższego posiedzenia Rady NadzorczejGenerali spodziewane są 3 nowe nominacje w zarządach spółek Grupy Generali wPolsce. Od nowego roku funkcję członka Zarządu spółki Generali T.U. S.A.obejmie Antoni Brański, pełniący dotychczas funkcję Członka Zarządu spółkiGenerali AutoProgram Sp. z o.o. Ponadto zespół managerski Grupy Generaliwzmocnią również, na stanowiskach Członków Zarządu spółki serwisowej GeneraliFinance Sp. z o.o.: Jacek Skowroński, wieloletni członek zarządu Amplico Lifeoraz Mark Dassui, związany dotychczas z Grupą Generali w Niemczech.

 - „Do kadrymanagerskiej Generali pozyskujemy kilku znakomitych i bardzo doświadczonychmanagerów. Jestem przekonany, że ich bagaż doświadczeń oraz sukcesy, jakiekażdy z nich odnosił w ciągu kilkunastu lat kariery zawodowej, pozwolą wejśćGenerali w nowy rok ze zdwojoną siłą, nowymi pomysłami na biznes i unikalnymikompetencjami, jakie cechują naszych nowo awansowanych managerów" - mówiPrezes Zarządu Generali, Artur Olech.

Antoni Brański - jako członek Zarządu spółkiGenerali T.U. S.A. - odpowiedzialny będzie za sprzedaż i obsługę ubezpieczeńmajątkowych firmy. Nadzorować będzie kanały sprzedaży w sieci własnej,multiagencyjnej, brokerskiej i dealerów samochodowych, a także odpowiadaćbędzie za obsługę back-office ubezpieczeń majątkowych. Obejmie również funkcjęCzłonka Zarządu spółki Generali Życie T.U. S.A.

Antoni Brański ukończył Ekonomikę Handlu Zagranicznego wWyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium UbezpieczeńGospodarczych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Z sektorem ubezpieczeń wPolsce związany od niemal 15 lat, w tym ostatnie 5 lat w Grupie Generali. Dotychczasw randze Członka Zarządu Generali AutoProgram Sp. z o.o. odpowiadał na początkuza budowę, a następnie stały, dynamiczny rozwój kanału dystrybucji ubezpieczeńkomunikacyjnych w sieci dealerów samochodowych.

W latach 1996 - 1999 uruchomił i nadzorował sprzedażubezpieczeń komunikacyjnych towarzystw ubezpieczeniowych WARTA T.U. S.A. orazGERLING T.U. S.A. w sieci dealerów Fiat Auto Poland, co zainicjowało rozwójnowego na rynku ubezpieczeń kanału sprzedaży. W latach 2000-2005 był CzłonkiemZarządu odpowiedzialnym za sprzedaż w FIAT Towarzystwo Ubezpieczeń MajątkowychS.A. oraz FIAT Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA.

Interesuje się literaturą współczesną oraz muzyką poważną,zaś w wolnych chwilach jeździ na nartach i chodzi po górach. Jest żonaty i madwoje dzieci.


Jacek Skowroński -jako członek Zarządu Generali Finance Sp. z o.o. - odpowiadał będzie za biznesubezpieczeń grupowych w Generali, zarówno na rynku ubezpieczeń życiowych, jak imajątkowych.

JacekSkowroński posiada tytuł MBA z University of Minnesota w USA i Szkoły GłównejHandlowej w Warszawie. Ukończył także Studia Doktoranckie przy KatedrzeZarządzania i Finansów SGH w Warszawie.Z branżą ubezpieczeniową związany jest od 2001 r. Przez ostatnie 9 latsprawował m.in. funkcje Dyrektora Pionu Ubezpieczeń Grupowych i Członka Zarząduspółki ubezpieczeniowej Amplico Life. W tym czasie odpowiadał za 4-krotne zwiększenieprzychodów i 3-krotne zwiększenie zysków linii ubezpieczeń grupowych na życieAmplico Life, co pozwoliło polskiej spółce stać się jedną z największychoperacji ubezpieczeń grupowych na życie w korporacji AIG na świecie. Wcześniejw latach 1994-2001 sprawował szereg funkcji kierowniczych w spółkach branżyFMCG w Grupie Bahlsen, w tym m.in. na stanowisku Wiceprezesa i DyrektoraSprzedaży i Marketingu  w spółce BahlsenSweet.

Prywatnie interesuje sięm.in. literaturą piękna, muzyką klasyczną, historią i sportem. Jest żonaty, ma3 dzieci.


Mark Dassui
-jako członek Zarządu Generali Finance Sp. z o.o. - odpowiadał będzie za linięproduktów masowych-niekomunikacyjnych Generali na rynku ubezpieczeńmajątkowych, tj. m.in.  za ofertęubezpieczeń mieszkaniowych, turystycznych, NNW i dla Małych i ŚrednichPrzedsiębiorstw.

Mark Dassui jestcertyfikowanym menadżerem ds. ubezpieczeń. Od 25 lat zdobywa doświadczenia wbranży ubezpieczeń majątkowych na rynku niemieckim, z głównym naciskiem nasektor ubezpieczeń masowych nie-komunikacyjnych. Od 1993 roku zajmował kierowniczestanowiska wiodących firm ubezpieczeniowych na rynku niemieckim, w tym wAachenMunchener Versicherung AG i AMB Generali Holding AG.

W swojej dotychczasowejdziałalności zawodowej kierował projektami z zakresu rozwoju produktów, optymalizacjiprocesów biznesowych, polityki cenowej i przebiegów szkodowych kluczowych liniiproduktowych na rynku ubezpieczeń majątkowych.