Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / O Generali / Aktualności

O Generali

Aktualności

28.03.2013 Krzysztof Zawiła powołany na Członka Zarządu Generali PTE Podczas posiedzenia w dniu 27 marca br. Rada Nadzorcza Generali PTE powołała p. Krzysztofa Zawiłę na stanowisko Członka Zarządu Generali PTE, odpowiedzialnego za zarządzanie funduszem emerytalnym Grupy Generali Polska.

„Krzysztof Zawiła jest związany z Generali od 6 lat. Był w tym czasie jedną z kluczowych postaci zespołu inwestycyjnego firmy, który na przestrzeni lat mógł poszczycić się znakomitymi wynikami - zarówno w obszarze inwestycji na rachunek własny, jak i na rzecz klientów naszego funduszu emerytalnego. Jestem przekonany, że doświadczenie i ogromna wiedza Krzysztofa Zawiły zapewnią kontynuację znakomitych wyników inwestycyjnych Generali, co efektywnie przekładać się będzie na kapitał emerytalny ponad miliona członków OFE Generali." - powiedział Artur Olech, prezes zarządu Grupy Generali w Polsce.

Krzysztof Zawiła z Grupą Generali Polska jest związany od listopada 2007 roku jako zarządzający aktywami i kierownik Departamentu Inwestycyjnego w Generali T.U. i Generali Życie T.U. W lutym 2013 r. został Dyrektorem Departamentu Inwestycji Generali PTE S.A. i zarządzającym Generali OFE.

Na rynku kapitałowym od 1994 roku. Karierę zawodową rozpoczął w DM Penetrator S.A., gdzie pełnił funkcję maklera, analityka i ostatecznie zarządzającego aktywami. W latach 1999-2007 zarządzał aktywami w Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. Od 2005 do 2007 roku pełnił funkcję Członka Komitetu Inwestycyjnego w Skarbiec i BPH Zamknięty Fundusz Inwestycyjny Rynku Nieruchomości.

Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Matematyczo-Fizyczny, kierunek Informatyka.

Powołanie wymaga zgody Komisji Nadzoru Finansowego.