Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

zamknij
open mapa
Strona główna / Strefa Klienta / Generali Polska ostrzega przed nieuprawnionymi telefonami w sprawie polis

STREFA KLIENTA

W tej sekcji znajdziesz informacje dotyczące obsługi Twojej polisy
oraz wygodnie załatwisz niezbędne formalności.

Generali Polska ostrzega przed nieuprawnionymi telefonami w sprawie polis

Drodzy Klienci!

Chcemy zwrócić Waszą uwagę na ważną informację.

W ostatnim czasie zauważamy zwiększoną liczbę zgłoszeń, które dotyczą kontaktów telefonicznych ze strony różnych podmiotów i osób, które podają się za naszych pracowników lub powołują się na współpracę z naszą firmą. Osoby te najczęściej dzwonią pod pretekstem konieczności podpisania aneksu do polisy w celu obniżenia opłaty za jej prowadzenie, udają, że wiedzą w jakim TU macie polisę. Prawdziwym powodem tego procederu jest wyłudzenie danych lub próba przeniesienia polisy na inną ofertę, co może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Przypadki takich kontaktów prosimy zgłaszać pod numer 913 913 913. Kontaktując się z doradcą pod tym numerem możecie Państwo również sprawdzić, czy dzwoniąca osoba rzeczywiście reprezentowała Generali. Rekomendujemy również powiadamianie o takich sytuacjach organów ścigania.

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK). Instytucje te ostrzegają przed kontaktami telefonicznymi, realizowanymi przez osoby, które podszywają się pod pracowników instytucji finansowych lub powołują się na współpracę z nimi w celu wyłudzenia danych lub nakłonienia właścicieli polis do ich rozwiązania za opłatą. Można je zobaczyć pod linkami:

https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty?articleId=69997&p_id=18

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16352

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12440

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z naszą infolinią.

Zespół Generali Polska