Rodzina biegająca po łące

Zwykło się mawiać, że optymiści mają w życiu lepiej niż pesymiści. Jednak nawet jeśli patrzysz na świat przez różowe okulary, nie zaszkodzi przygotować się na każdą ewentualność. Biorąc pod uwagę różnorodność ludzkich doświadczeń, można dojść do wniosku, że w życiu najlepiej mają realiści, którzy rozumieją, że zawsze warto mieć plan B”1. Takim planem jest ubezpieczenie na życie.


Istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń na życie, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjrzyjmy się produktom, które chronią nas i naszych bliskich w sytuacjach losowych i związanych ze zdrowiem, a także  w wypadku naszej śmierci4.

Postaw rodzinę na pierwszym miejscu – wykup polisę na życie

Gdy Artur miał 21 lat, pracował w kawiarni. Pewnego razu do lokalu weszła Magda. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Chłopak zebrał się na odwagę i poprosił ją o numer telefonu. Od tamtego dnia minęło sześć lat. Dziś para jest po ślubie i niedawno na świat przyszła ich córka5 Kasia. I choć teraz życie jest dla nich hojne, Artur wie, że nie zawsze będą młodzi i pełni sił, dlatego na wszelki wypadek chce zapewnić żonie i córce środki do życia.


W tym celu wykupił ubezpieczenie na życie. Artur płaci co miesiąc składkę i nie martwi się już o byt Magdy i Kasi, ponieważ jeżeli coś mu się przytrafi, może otrzymać świadczenie lub praktyczną pomoc. Jego córka i żona również mogą być objęte ubezpieczeniem7. Skorzystaj ze swobody wyboru ubezpieczenia życia i zdrowia.Lidia otworzyła własną restaurację, gdy miała 30 lat. Całe przedsięwzięcie okazało się mocno stresujące – początkowo ledwo wiązała koniec z końcem, ale ostatecznie kilka lat ciężkiej pracy i uporu opłaciły się. Zdarzały się jednak chwile zwątpienia. Po dziesięciu latach jest właścicielką sześciu restauracji i może zapewnić godny byt sobie i swojej rodzinie9.Prowadzenie biznesu wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Lidia10 już kilkukrotnie słyszała historie od znajomych z branży, w których ktoś ulega nieszczęśliwemu wypadkowi i wymaga hospitalizacji. To skłoniło ją do refleksji – postanowiła się ubezpieczyć. Wybrała polisę Generali z myślą o życiu PLUS,11 która gwarantuje otrzymywanie świadczeń już od pierwszego dnia leczenia szpitalnego. Ubezpieczenie na życie sprawiło ponadto, że Lidia stała się spokojniejsza i bez stresu skupiła się na rozwoju swojej wymarzonej działalności.

Zapewnij sobie spokojną i szczęśliwą emeryturę

Helena dostała swoją pierwszą pracę jako kasjerka w banku. Mimo że nie posiada14 wyższego wykształcenia, jest ambitna i pracowita, a dzięki temu15 z pewnością siebie dąży do odniesienia sukcesu. Jednakże16 przyszłość nadal jawi jej się w niepewnych barwach.


Ta niepewność sprawia, że Helena nie chce liczyć wyłącznie na państwową emeryturę – już teraz wie, że jako seniorka będzie chciała bardziej korzystać z życia. Właśnie dlatego, wykupując ubezpieczenie na życie zdecydowała się również na założenie Indywidualnego Konta Emerytalnego. Rozszerzenie polisy na życie o prowadzenie konta IKE dało jej szereg korzyści.18Teraz Helena co miesiąc odkłada pewną kwotę, która zbliża ją krok po kroku do marzenia o szczęśliwej emeryturze – niezależnie od tego, jak potoczy się jej kariera. Ma dostęp do zgromadzonych środków w każdej chwili, a w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego zostanie zwolniona z podatku od zysków kapitałowych. Zacznij cieszyć się życiem już teraz.Co zrobić, aby przyszłość przestała spędzać sen z powiek? W zaledwie kilka chwil możesz wykupić polisę na życie i spać spokojnie. Dzięki szerokiej ofercie Generali znajdziesz opcję, która najlepiej pasuje do Twojej sytuacji i potrzeb.