Para oglądająca wiadomość w telefonie

Koniec wakacji nie oznacza, że nie ma już czasu na wypoczynek! Jeśli wraz z upływem lata nie minęła Ci ochota na ciekawe aktywności, mamy dla Ciebie kilka przyjaznych portfelowi pomysłów na październikowy weekend. Bez wydawania fortuny możesz poznać wyjątkowe miejsca w swojej okolicy, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych lub spędzić czas na łonie natury, korzystając z pięknej pogody.

Znajdź ukryte perełki niedaleko domu

Nie musisz wyjeżdżać na długi, zagraniczny urlop, aby poznać ciekawe miejsca i po prostu się odprężyć. Wyszukaj atrakcje w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Zrób listę parków narodowych i krajobrazowych, jezior i rzek, urokliwych miasteczek, a także ogrodów botanicznych i zoologicznych, do których możesz dojechać autem lub pociągiem w ciągu godziny.

Wyjedź na weekendowy “city break”

Jeśli pogoda w weekend nie dopisze, zawsze możesz postawić na zwiedzanie polskich miast, w których nie brakuje galerii, muzeów i innych atrakcji idealnych na deszczowy dzień. Jeśli nie chcesz, by wyjazd nadwyrężył Twój budżet, najpierw zastanów się, ile możesz wydać na podróż i zakwaterowanie. Na tej podstawie oszacuj, jak daleko możesz się udać. Weź pod uwagę ceny noclegów, które mogą się różnić w zależności od miasta.


Jeśli to możliwe, staraj się zarezerwować pobyt z wyprzedzeniem, aby móc skorzystać z najlepszych okazji. Jak jeszcze możesz oszczędzić na zakwaterowaniu? Wyjazd z grupą znajomych to świetny sposób, by podzielić się kosztami wynajęcia mieszkania lub pokoju. Możesz też zdecydować się na nocleg w hostelu lub schronisku – to też dobra okazja, by nawiązać nowe znajomości.

Wyszukaj darmowe atrakcje

Tańsze zakwaterowanie to nie jedyny sposób na obniżenie kosztów weekendowego wypoczynku. Nawet w czasie krótkich, niedalekich wypadów, często dajemy się ponieść chwili i wydajemy krocie na rozrywkę. Aby zadbać o swój portfel, z wyprzedzeniem wyszukaj niedrogie lub bezpłatne atrakcje w okolicy. Najlepiej sprawdzić, jakie lokalne wydarzenia, jak np. koncerty, targi, spacery czy wejścia do muzeów, są dostępne za darmo w danym miejscu. Nie musisz ograniczać się do zorganizowanych atrakcji. Puść wodze wyobraźni i zaplanuj własne rozrywki, np. piknik w parku lub rodzinny turniej badmintona.

Próbuj nowych rzeczy

Aby stworzyć wakacyjną atmosferę nawet w zwykły weekend, przygotuj listę ciekawych miejsc i poczuj się jak turysta. Zrób sobie przerwę od smartfona i internetu. Pomoże Ci to zrelaksować się i zapomnieć o pracy. Rób zdjęcia, skosztuj nowej kuchni lub udaj się na koncert zespołu, którego nie znasz – nic nie kojarzy się z wakacjami tak jak nowe doświadczenia!

Ubezpiecz nawet krótką podróż

Weekendowy wyjazd powinien być dla Ciebie przerwą od codziennych trosk. Dlatego nawet wybierając się gdzieś tylko na kilka dni wykup ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu będziesz cieszyć się wypoczynkiem bez zmartwień. O ochronę warto dbać również podczas podróży po kraju – jeśli taką planujesz, sprawdź ubezpieczenie podróży po Polsce w Generali!