Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży – to Ci się przyda
Co zyskujesz z ubezpieczeniem od rezygnacji z podróży w Generali?
- Zwracamy do 30 000 zł kosztów poniesionych na organizację podróży, a które zostały utracone w związku z koniecznością rezygnacji lub przerwania podróży,
- Zwracamy koszty m.in.: wycieczki z biurem podróży, wynajmu auta osobowego czy zakupu biletu lotniczego,
- Pokrywamy do 100% udokumentowanych wydatków.
Kiedy ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży może się przydać?
Przygotowaliśmy dla Ciebie listę sytuacji, w których zwrócimy Ci koszty za odwołanie lub przerwanie podróży w dwóch wariantach. Sprawdź, kiedy może Ci się przydać ubezpieczenie od rezygnacji z wakacji i jakie powody rezygnacji z podróży dostępne są w podstawowym i rozszerzonym wariancie ubezpieczenia.
Powody rezygnacji lub przerwania podróży – podstawowy zakres ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
Dotyczące osób podróżujących, między innymi:
- nagłe zachorowanie nierokujące wyzdrowienia do rozpoczęcia podróży albo gdy miało miejsce w czasie jej trwania,
- nieszczęśliwy wypadek powodujący znaczne ograniczenie samodzielności ruchowej i nierokujący wyzdrowienia do daty rozpoczęcia podróży albo mający miejsce w czasie jej trwania,
- nagłe zachorowanie na COVID-19 potwierdzone testem diagnostycznym, nierokujące wyzdrowienia do daty rozpoczęcia podróży albo mające miejsce w czasie jej trwania.
Dotyczące osoby Ci bliskiej, między innymi:
- nagłe zachorowanie wymagające natychmiastowej hospitalizacji, nierokujące wyzdrowienia do rozpoczęcia podróży albo gdy miało miejsce w czasie jej trwania,
- nieszczęśliwy wypadek wymagający natychmiastowej hospitalizacji, nierokujące wyzdrowienia do rozpoczęcia podróży albo gdy miało miejsce w czasie jej trwania,
- nagłe zachorowanie na COVID-19 potwierdzone testem diagnostycznym, wymagające natychmiastowej hospitalizacji, nierokujące wyzdrowienia do daty rozpoczęcia podróży albo mające miejsce w czasie jej trwania.
Powody rezygnacji lub przerwania podróży – zakres dodatkowy ubezpieczenia rezygnacji z podróży
Dotyczące osób podróżujących, między innymi:
- zaostrzenie choroby przewlekłej nierokujące wyzdrowienia do rozpoczęcia podróży albo mające miejsce w czasie jej trwania.
Dotyczące osoby Ci bliskiej, między innymi:
- zaostrzenie choroby przewlekłej wymagające natychmiastowej hospitalizacji, nierokujące wyzdrowienia do rozpoczęcia podróży albo mające miejsce w czasie jej trwania.
Kiedy można kupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?
Jeśli do wyjazdu zostało więcej niż 30 dni:
- w dniu zawarcia umowy podróży oraz przez kolejne 10 dni
Jeśli do wyjazdu zostało od 8 do 30 dni lub:
- w dniu zawarcia umowy podróży oraz w kolejnym dniu
Jeśli do wyjazdu zostało 7 dni lub mniej:
- wyłącznie w dniu zawarcia umowy podróży
Jeśli wyjazd ma miejsce w dniu zawarcia umowy podróży:
- oferta niedostępna
Czy warto kupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?
Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu „Generali, z myślą o kosztach rezygnacji z podróży” uzyskasz zwrot kosztów w razie konieczności odwołania wyjazdu z powodów losowych, takich jak np. złamanie kości czy hospitalizacja osoby Ci bliskiej.
Co możesz ubezpieczyć od rezygnacji?
W ramach ubezpieczenia podróżnego „Generali, z myślą o kosztach rezygnacji z podróży” zwracamy wydatki poniesione na niezrealizowane z powodów losowych:
- wycieczki z biurem podroży,
- uczestnictwo w rejsie,
- rezerwację noclegu,
- czarter jachtu,
- wynajem auta osobowego lub kampera,
- uczestnictwo w konferencji, szkoleniu, kursie lub warsztatach,
- bilety na wydarzenia kulturalne o charakterze sportowym, artystycznym lub rozrywkowym,
- bilety lotnicze, na prom, autokarowe, czy kolejowe.
Ile kosztuje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki?
Cena ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wycieczki zależy od jej wartości, czyli kosztu poniesionego na wycieczkę lub na bilet lotniczy. Do ubezpieczenia powinien być podany całkowity koszt zawarty w umowie podróży dla wszystkich osób chcących się ubezpieczyć.
W celu obliczenia kosztu ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z podróży, zachęcamy do kontaktu z agentem, samodzielnego wyliczenia składki korzystając z kalkulatora na stronie generali.pl lub kontaktu z infolinią pod numerem +48 913 913 913.
Kiedy w życiu przytrafia się coś
nieprzewidywanego, każdy potrzebuje wsparcia.
Dlatego zgłaszanie szkody w Generali
jest proste i szybkie.
Szkodę możesz zgłosić:
Treści zawarte na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter reklamowy i informacyjny oraz nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Żadne z niniejszych treści nie stanowią doradztwa podatkowego. Szczegółowe warunki ubezpieczenia, w tym ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności z nimi związane, jak również informacje na temat zasad działania poszczególnych produktów i kosztów z nimi związanych określone są w obowiązujących dla danego produktu Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, przekazywanych każdorazowo klientowi przed zawarciem umowy ubezpieczenia, dostępnych na stronie www.generali.pl w zakładce Strefa Klienta oraz u poszczególnych dystrybutorów lub w siedzibie Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przy ul. Senatroskiej 18, 00-082 Warszawa.