właścicielka psa rasy golden retriever przybija piątkę ze swoim pupilem

Ubezpieczenie psa bądź innych zwierząt domowych to w Polsce swego rodzaju nowość, choć w Europie Zachodniej i za oceanem polisy ubezpieczeniowe tego typu są dostępne dla właścicieli czworonogów już od wielu lat. Z roku na rok wzrasta jednak zarówno zainteresowanie ubezpieczeniami dla zwierząt domowych (szczególnie psów i kotów), jak i liczba dostępnych na rynku ofert w tym zakresie. W Generali ubezpieczenie psa w postaci dedykowanego produktu wprowadziliśmy na polski rynek jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce.

Ubezpieczenie zwierząt domowych – rodzaje ubezpieczenia psa

Nasze ubezpieczenie dla psa to polisa, którą opracowaliśmy specjalnie z myślą o tym, by zabezpieczyć zarówno Ciebie, jak i Twojego psa przed konsekwencjami różnych nieprzewidzianych sytuacji i zdarzeń. Zasadniczo dostępne w Generali ubezpieczenia psa można podzielić następująco:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia psa – jeśli Twój ulubieniec nieoczekiwanie zachoruje albo przydarzy mu się nieszczęśliwy wypadek, to właśnie takie ubezpieczenie zapewni Ci refundację kosztów leczenia i wizyt u weterynarza. Jeżeli jednak życia Twojego psa nie da się ocalić to już w ramach podstawowej ochrony pokrywane są koszty eutanazji oraz kremacji zbiorowej;
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu szkód wyrządzonych przez psa – to opcja, dzięki której zabezpieczysz się na wypadek finansowych konsekwencji szkód, które wyrządzi Twój pies osobom trzecim (np. pogryzienie spacerowicza bądź zniszczenie mienia);
 • ubezpieczenie śmierci psa – to kolejny opcjonalny pakiet ubezpieczeniowy, który może okazać się potrzebny w chwili, gdy będzie trzeba po raz ostatni pożegnać się z psim towarzyszem. Dzięki temu ubezpieczeniu łatwiej będzie Ci opłacić koszty związane z pochówkiem lub kremacją Twojego psa.

Ubezpieczenie zdrowotne dla psa

weterynarz ocenia stan zdrowia psa - ubezpieczenie dla psa pozwala pokryć koszty leczenia czworonoga

Ubezpieczenie zwierząt w ramach polisy „Generali Z myślą o Twoim psie, Bezpieczny.pl”, w granicach sumy ubezpieczenia, obejmuje koszty leczenia psa, czyli niezbędne z medycznego punktu widzenia wydatki, jakie poniesiesz w Polsce na leczenie Twojego czworonoga w wyniku choroby albo nieszczęśliwego wypadku. Jeżeli zaś przydarzy się najgorsze i Twój pies w konsekwencji przebytej choroby albo nieszczęśliwego wypadku zostanie poddany eutanazji, ubezpieczenie pokryje także koszty tego zabiegu, jak również ewentualnej kremacji zbiorowej, jeśli się na nią zdecydujesz.

Dostępne są trzy warianty sumy ubezpieczenia, jakie oferujemy dla Ciebie do wyboru:

 • 5 000 zł,
 • 20 000 zł,
 • 50 000 zł.


Na zwrot poniesionych kosztów możesz liczyć między innymi w przypadku wydatków, które poniesiesz na:

 • wizyty lekarskie u weterynarza;
 • leki podawane Twojemu psu przez weterynarza bezpośrednio w gabinecie;
 • leki, które podajesz swojemu ulubieńcowi samodzielnie w domu – w tym przypadku limit kwotowy zwrotu kosztów jest uzależniony od wybranej przez Ciebie maksymalnej sumy ubezpieczenia i wynosi odpowiednio 500 zł, 1000 zł lub 2000 zł;
 • przeprowadzenie badań diagnostycznych niezbędnych do określenia, co dolega Twojemu psu;
 • wykonanie zleconych przez weterynarza badań obrazowych, czyli tomografii komputerowej, prześwietlenia RTG, rezonansu magnetycznego czy badania USG;
 • pobyt Twojego psa w placówce opieki zdrowotnej na czas hospitalizacji;
 • wykonanie potrzebnych zabiegów i operacji, m.in. zszywania ran czy usunięcia nowotworu.


Pamiętaj jednak, że istnieją sytuacje, w których zgodnie z umową nie zwrócimy Ci poniesionych kosztów leczenia – wydarzy się tak np. w przypadku, gdy choroba Twojego ulubieńca była już leczona przed zawarciem umowy z nami albo gdy nie będziesz stosować się do zaleceń weterynarza.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela psa

Ubezpieczenie OC właściciela psa jest opcjonalną polisą, która pozwala Ci zabezpieczyć się finansowo przed koniecznością płacenia z własnej kieszeni za szkody (na mieniu bądź na osobie) wyrządzone przez Twojego psa osobom trzecim.

Ubezpieczenie działa zarówno wtedy, gdy pies jest pod Twoją opieką jak i wtedy, gdy znajduje się on pod opieką Twoich bliskich: żony/męża, partnera/partnerki, rodzeństwa, rodziców, ojczyma, macochy, dziadków, wnuków, teściów, zięciów, synowych, dzieci, a także przysposobionych i przysposabiających. Mało tego: chronimy też wszystkie osoby mieszkające z Tobą w tym samym gospodarstwie domowym, a także osoby opiekujące się Twoim psem na Twoją prośbę i to niezależnie od tego, gdzie mieszkają!


W przypadku ubezpieczenia OC właściciela psa są dostępne cztery sumy gwarancyjne, czyli maksymalne kwoty, jakie wypłacimy w przypadku realizacji ubezpieczenia:

 • 20 000 zł,
 • 50 000 zł,
 • 100 000 zł,
 • 200 000 zł.


Co bardzo ważne, suma gwarancyjna dotyczy każdego zdarzenia w czasie trwania umowy, a wypłata świadczenia nie zmniejsza jej maksymalnej wysokości. Musisz jednak pamiętać, że jeśli szkoda została wyrządzona przez Ciebie umyślnie, nasze ubezpieczenie nie wesprze cię finansowo w pokryciu kosztów wyrządzonej szkody. Podobnie będzie w przypadku, gdy bez wymaganego przepisami zezwolenia posiadasz psa należącego do jednej z ras wpisanych do wykazu ras agresywnych. Jeżeli jednak do szkody doszło w wyniku Twojego zaniedbania, ubezpieczenie będzie działać zgodnie z postanowieniami zawartej z Tobą umowy.

Ubezpieczenie psa na wypadek śmierci

Jeśli chodzi o ubezpieczenie psa, Generali jest jedynym towarzystwem ubezpieczeniowym na polskim rynku, które oferuje ochronę ubezpieczeniową na wypadek, gdyby Twój pies stracił życie w konsekwencji choroby, nieszczęśliwego wypadku lub eutanazji. Możesz kupić to ubezpieczenie, o ile Twój pupil spełnia określone warunki – przede wszystkim musi mieć nie mniej niż 8 tygodni i nie więcej niż 3 lata w dniu przystąpienia do ubezpieczenia.

Maksymalna kwota ubezpieczenia śmierci psa jest w przypadku psów rasowych uzależniona od średniej wartości przedstawiciela danej rasy w momencie zawierania umowy ubezpieczeniowej, natomiast dla mieszańców masz dwie możliwości: 300 zł lub 600 zł.


Zwróć uwagę, że ochrona ubezpieczeniowa nie będzie obowiązywać, jeśli nie zapewniasz swojemu psu odpowiednich warunków życia (zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie) lub gdy jest on okrutnie traktowany przez Ciebie, Twoich bliskich bądź przez osoby, które z Tobą mieszkają.

Ubezpieczenie psa – cena

właściciel przytula swojego psa - ubezpieczenie dla psa to wyraz troski o czworonoga

Ostateczna kwota ubezpieczenia psa jest zależna od wielu czynników, w tym od rasy psa, jego wieku, wybranego zakresu ochrony ubezpieczeniowej, a nawet sposobu płatności składki (jednorazowo bądź w ratach miesięcznych). Przykłady tego, jak mogą się różnić od siebie sumaryczne koszty i cena, jaką zapłacisz za ubezpieczenie na psa, znajdziesz poniżej. Zastanawiając się, czy można ubezpieczyć psa w podobnych cenach, weź pod uwagę, że poniższe wyliczenia są jedynie szacunkowe, a Twoje ubezpieczenie będzie najprawdopodobniej opiewać na inne kwoty. Pamiętaj także, że w Generali ubezpieczamy wyłącznie psy mające chip.

 

Dowiedz się, dlaczego chip jest konieczny do ubezpieczenia psa.

 

Przykład 1. Pies rasowy – american staffordshire terrier

Pies z rodowodem, data urodzenia: sierpień 2019 r.

Wybrane parametry ubezpieczenia:

Koszty leczenia psa: 50 000 zł

OC właściciela psa: 100 000 zł

Ubezpieczenie śmierci psa: 6000 zł

Udział własny: 10% (część kosztów leczenia pokrywana przez właściciela psa)

Składka: roczna

Po zastosowaniu dostępnych rabatów (10% z kodu rabatowego, kolejne 10% za opłacenie całości składki jednorazowo za cały rok z góry) cena ubezpieczenia psa wyniosła 1389,96 zł rocznie.

 

Przykład 2. Pies w typie rasy – owczarek niemiecki

Suczka, adoptowana, data urodzenia: październik 2020 r.

Wybrane parametry ubezpieczenia:

Koszty leczenia psa: 5000 zł

OC: brak

Ubezpieczenie śmierci psa: 2000 zł

Udział własny: 10%

Składka: miesięczna

Po zastosowaniu dostępnego rabatu (10% z kodu rabatowego) cena ubezpieczenia psa wyniosła 63 zł miesięcznie.

 

Przykład 3. Mieszaniec

Pies nie ze schroniska, waga 11–30 kg, data urodzenia: sierpień 2021 r.

Wybrane parametry ubezpieczenia:

Koszty leczenia psa: 50 000 zł

OC właściciela psa: 50 000 zł

Ubezpieczenie śmierci psa: 600 zł

Udział własny: 30%

Składka: roczna

Po zastosowaniu dostępnych rabatów (10% z kodu rabatowego, kolejne 10% za opłacenie całości składki jednorazowo za cały rok z góry) cena ubezpieczenia psa wyniosła 835,92 zł rocznie.

 

Wyliczenie z dn. 17.06.2022 r.

Gdzie i jak kupić ubezpieczenie dla psa?

kobieta z psem na kolanach szuka w Internecie informacji, gdzie i jak kupić ubezpieczenie dla psa

Ubezpieczenie dla psa w Generali możesz kupić na dwa sposoby:

 • kontaktując się z jednym z naszych agentów drogą telefoniczną – możesz zadzwonić bezpośrednio do agenta, który jest w danym momencie dostępny (numer telefonu znajdziesz na stronie https://www.generali.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie/ubezpieczenie-psa), a jeśli wolisz, żeby to nasz agent skontaktował się z Tobą z już gotową ofertą dla Twojego psa, po prostu zostaw swój numer telefonu oraz imię psa – formularz jest dostępny pod adresem https://www.generali.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie/ubezpieczenie-psa
 • wypełniając online prosty, intuicyjny formularz – znajdziesz go pod adresem https://bezpieczny.pl/pies/kup. W tym drugim przypadku konieczne będzie wyrażenie przez Ciebie zgody na przetwarzanie przez nas wprowadzonych danych w celu przedstawienia Ci oferty dobranej do Twoich potrzeb.Samo zawarcie umowy ubezpieczeniowej następuje w chwili złożenia wszystkich wymaganych oświadczeń lub opłacenia składki albo jej pierwszej raty. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się po opłaceniu składki albo jej pierwszej raty i nie wcześniej niż 14 dni po złożeniu wniosku o zawarcie. 

Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie dla psa?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, choć nie ma też wątpliwości, że ubezpieczenie psa, Twojego najwierniejszego przyjaciela i towarzysza, to dowód troski o ulubieńca i dbałości o jego dobro oraz bezpieczeństwo w nieprzewidzianych sytuacjach. Indywidualnie dobrane ubezpieczenie dla psa pozwoli Ci zrefundować koszty niezbędnej opieki np., gdy konieczna będzie natychmiastowa i kosztowna operacja ratująca jego zdrowie a nawet życie. Dostępne w Generali ubezpieczenie psa to także wsparcie finansowe dla Ciebie w sytuacji, gdy trzeba ponieść większe wydatki związane ze zdrowiem czworonoga albo kiedy okaże się, że musisz zapłacić za szkody, które Twój na co dzień spokojny ulubieniec przypadkiem komuś wyrządził.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości związane z naszą ofertą ubezpieczenia psa, skontaktuj się z nami – chętnie udzielimy odpowiedzi i pomożemy dobrać ubezpieczenie dla Twojego psa!

 

Sprawdź naszą ofertę ubezpieczeń dla właścicieli psów