Para dyskutuje o polisach ubezpieczeniowych online siedząc przed laptopem

Cyfryzacja i wirtualizacja rzeczywistości to globalne zjawiska, które skutkują dynamicznymi zmianami w szeroko rozumianym sektorze e-commerce. Powszechny i praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu pozwala uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów i usług, w tym również polis ubezpieczeniowych. Dzięki temu zakup ubezpieczenia online nie stanowi już dziś żadnego problemu, a coraz większa liczba towarzystw ubezpieczeniowych decyduje się na umożliwienie swoim klientom wyboru i kupna ubezpieczenia przez Internet. Do tej grupy ubezpieczycieli należy także Generali Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A. Jakie rodzaje ubezpieczeń przez Internet możesz kupić, dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie online i w jaki sposób przebiega cały proces zakupu wybranej polisy?

Ubezpieczenia online – jakie są dostępne?

Oferty poszczególnych ubezpieczycieli różnią się od siebie pod wieloma względami, w tym także dostępnością w konkretnym kanale sprzedażowym. W przypadku Generali TU S.A. oferta online obejmuje wszystkie rodzaje indywidualnych ubezpieczeń majątkowych, dzięki czemu masz dostęp przez Internet do szerokiej gamy polis. Najważniejsze informacje na temat głównych rodzajów ubezpieczeń oferowanych on-line przez Generali TU S.A. znajdziesz poniżej.

OC przez Internet

Kobieta sprawdza ubezpieczenie OC w swoim telefonie siedząc za kierownicą samochodu

W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu mechanicznego polisa online jest bardzo popularną formą zakupu, między innymi ze względu na ustawowy wymóg utrzymania ciągłości ubezpieczenia. Właściciele pojazdów mechanicznych mogą dzięki polisie OC liczyć na skuteczną ochronę przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych przez siebie osobom trzecim w związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu.

 

Warto w tym miejscu podkreślić, że wymagana przez prawo obowiązkowa polisa OC zapewnia ochronę w ograniczonym, ściśle sprecyzowanym ustawowo zakresie. Jeżeli zatem zależy Ci na ochronie kompleksowej, pozwalającej zabezpieczyć również Twój pojazd przed skutkami zdarzeń losowych mogących spowodować jego uszkodzenie (np. szkoda parkingowa, akt wandalizmu, kradzież, podpalenie czy zatopienie), pomyśl o ubezpieczeniu Autocasco (AC). Oferta Generali TU S.A. wyróżnia się na tle konkurencji m.in. tym, że w ramach wykupionego AC możesz chronić swój pojazd w wariancie ALL RISK, czyli przed następstwami wszelkich zdarzeń na zasadach określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Dodatkowo pomyśl o rozszerzeniu ochrony ubezpieczeniowej o pakiet Assistance, w zależności od wybranego wariantu zapewniający całodobową pomoc w Polsce i za granicą, gdy Twój pojazd ulegnie awarii, uczestniczy w wypadku lub zostanie skradziony. W każdym spośród dostępnych w Generali TU S.A. wariantów Assistance zyskujesz możliwość wykonania naprawy na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, zakwaterowanie na czas naprawy pojazdu, a także assistance rowerowy.


Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy OC i zyskaj atrakcyjne zniżki na zakup OC online w Generali!

Ubezpieczenie turystyczne online

Para stojąc na lotnisku z plecakami sprawdza w telefonie ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenia podróży w ofercie Generali TU S.A. to szeroka kategoria, w której masz do dyspozycji następujące rodzaje ubezpieczeń:

●     Ubezpieczenie podróży zagranicznych – zabezpiecza Cię przed ponoszeniem kosztów leczenia i usług Assistance w związku z nagłym zachorowaniem, zaostrzeniem choroby przewlekłej lub nieszczęśliwym wypadkiem za granicą. W zakres ubezpieczenia wchodzi również ubezpieczenie mienia pozostawionego w kraju na czas wyjazdu, a dodatkowo możesz polisę rozszerzyć o bogaty wachlarz umów dodatkowych, w tym ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie zawartości bagażu podróżnego, sprzętu sportowego, ubezpieczenie Moto Assistance, lub zniesienia udziału własnego w wynajętym samochodzie. Jeśli zdecydujesz się na opłacenie dodatkowej składki, masz możliwość dalszego rozszerzenia ochrony o ryzyka związane z uprawianiem sportu  (amatorskie uprawianie narciarstwa albo snowboardingu, uprawianie sportów wysokiego ryzyka lub wyczynowe uprawianie sportu ).

●     Ubezpieczenie "Podróże po Polsce" – ubezpieczenie trwałych następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dla Ciebie oraz wszystkich osób, z którymi podróżujesz i dla których wykupisz tę polisę. Możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia o ubezpieczenie kosztów leczenia i usług Assistance następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu podróżnego i sprzętu sportowego. Możliwe jest rozszerzenie polisy o ryzyka związane z amatorskim uprawianiem narciarstwa albo snowboardingu, uprawianiem sportów wysokiego ryzyka i wyczynowym uprawianiem sportu. Co ważne, ubezpieczenie "Podróże po Polsce" obowiązuje także w strefie przygranicznej państw sąsiadujących z Polską – do 50 km od wspólnej granicy.

●     Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży zagranicznej albo krajowej – pozwala skutecznie ograniczyć finansowe konsekwencje potrzeby niespodziewanego anulowania lub przerwania wyjazdu. W zakres ubezpieczenia wchodzą udokumentowane wydatki poniesione przez Ciebie m.in. na rezerwację noclegu, wycieczki z biurem podróży, czarter jachtu, wynajem auta, zakup biletu lotniczego, kolejowego, autokarowego lub na prom, udział w konferencji lub szkoleniu. Dzięki ubezpieczeniu kosztów rezygnacji w Generali TU S.A. możesz odzyskać do 100% poniesionych wydatków, a sumy ubezpieczenia na osobę mogą sięgać nawet 30 000 zł.


Ubezpieczenie online nieruchomości

kobieta siedzi na kanapie z otwartym laptopem i szuka ofert ubezpieczeń online

Ubezpieczenie nieruchomości zapewnia Ci skuteczną ochronę przed skutkami finansowymi niespodziewanych zdarzeń, które mogą doprowadzić do uszkodzenia bądź zniszczenia Twojego domu czy mieszkania. Co bardzo ważne, dzięki ubezpieczeniu "Generali, z myślą o domu i rodzinie" możesz zabezpieczyć nie tylko swój majątek, nieruchomości i rzeczy, ale także siebie i swoich domowników, jeśli nieumyślnie wyrządzisz szkodę osobie trzeciej albo ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi.

Ubezpieczając swój dom, mieszkanie lub dom w budowie, masz do wyboru szeroki wachlarz opcji, dzięki czemu możesz w elastyczny sposób dobierać elementy ubezpieczenia tak, by optymalnie chroniły Twój majątek, Ciebie oraz Twoich bliskich.

Podstawowy zakres ubezpieczenia domu i mieszkania w Generali TU S.A. obejmuje ubezpieczenie mienia (dom, mieszkanie, budynki gospodarcze, garaże wolnostojące, budowle trwale związane z gruntem, stałe elementy nieruchomości, domy letniskowe czy ogrodzenia), a także ruchomości domowe, przedmioty wartościowe, przedmioty używane przez Ciebie do działalności gospodarczej, meble i akcesoria ogrodowe, rzeczy osobiste poza Twoim miejscem zamieszkania oraz samochód znajdujący się w ubezpieczonym garażu.Niezależnie od wybranej opcji ubezpieczenia (ryzyka nazwane czy All Risk) za dodatkową składkę możesz rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową nieruchomości o ryzyko kradzieży z włamaniem i rabunku, a w przypadku budowli m.in. altana, basen, pompa ciepła, grill, plac zabaw, zbiornik na gaz, instalacja fotowoltaiczna, zewnętrznych stałych elementów budynku, mebli i akcesoriów ogrodowych i ogrodzenia o ryzyko kradzieży zwykłej.Do Twojej dyspozycji w ramach ubezpieczenia nieruchomości w Generali TU SA jest także bogaty pakiet Assistance, obejmujący m.in. assistance techniczny, medyczny, usługi concierge, usługi informacyjne i szereg innych usług.

 


Dodatkowo ubezpieczenie "Generali, z myślą o domu i rodzinie" zapewnia Ci pakiet usług medycznych, z których możesz skorzystać Ty, jak i Twoi bliscy mieszkający w miejscu ubezpieczenia po nieszczęśliwym wypadku. Pakiet ten obejmuje telekonsultacje lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne i rehabilitację.Ochronę możesz ponadto rozszerzyć o:


●     Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – zabezpiecza Cię przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych przez Ciebie, Twoich bliskich lub Twojego psa osobom trzecim, np. gdy nie odśnieżysz chodnika, a przechodzień poślizgnie się na nim i dozna w efekcie urazu lub kiedy Twoje dziecko jadąc na rolkach uszkodzi zaparkowany samochód.

●     Ubezpieczenie NNW – jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku dojdzie do śmierci Twojej lub objętego ubezpieczeniem innego domownika, Twoi bliscy otrzymają finansowe wsparcie w kwocie określonej przez Ciebie w umowie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie NNW online

Nieszczęśliwy wypadek, skutkujący uszkodzeniem ciała, rozstrojem zdrowia, trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub nawet śmiercią może przydarzyć się każdemu i wszędzie. Ubezpieczenie NNW pozwala uzyskać wsparcie finansowe, gdy do takiej sytuacji dojdzie. Podstawowy zakres ubezpieczenia "Generali, z myślą o Następstwach Nieszczęśliwych Wypadków" obejmuje wypłatę świadczenia z tytułu śmierci osoby ubezpieczonej wskutek nieszczęśliwego wypadku bądź wypadku komunikacyjnego.


Indywidualną ochronę ubezpieczeniową w ramach tej polisy możesz rozszerzyć o szereg świadczeń dodatkowych, w tym z tytułu:


●     trwałego uszczerbku na zdrowiu lub poważnego urazu wskutek nieszczęśliwego wypadku

●     złamań kości, oparzeń lub odmrożeń ciała

●     czasowej lub trwałej niezdolności do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku

●     kosztów leczenia, rehabilitacji lub operacji plastycznych w następstwie nieszczęśliwego wypadku

●     pobytu w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku

●     kosztów przekwalifikowania zawodowego wskutek następstw nieszczęśliwego wypadku

●     pobytu w szpitalu wskutek COVID-19


Jeśli jest Ci potrzebne dedykowane ubezpieczenie NNW dla Twojego dziecka, sprawdź polisę "Generali, z myślą o NNW – pakiet dziecko", które zostało stworzone specjalnie z myślą o ochronie dzieci przed następstwami nieszczęśliwych wypadków przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i niezależnie od miejsca pobytu.

Ubezpieczenie psa online

osoba z psem na kolanach szuka przez Internet w telefonie ofert ubezpieczenia dla swojego czworonoga

Generali TU S.A. jako pierwszy ubezpieczyciel na polskim rynku oferuje dedykowane ubezpieczenie "Generali, z myślą o Twoim psie bezpieczny.pl", które pozwoli Ci nie martwić się o środki na walkę o zdrowie Twojego czworonożnego ulubieńca. Zakres ubezpieczenia obejmuje koszty leczenia psa wskutek wypadku lub choroby, a za dodatkową opłatą możesz rozszerzyć zakres ochrony o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) właściciela psa oraz ubezpieczenie śmierci psa.

 

W przypadku OC właściciela psa jesteś skutecznie chroniony przed finansowymi konsekwencjami szkód w mieniu lub na osobie wyrządzonych przez Twojego psa osobom trzecim, także wskutek rażącego niedbalstwa. Co ważne, OC obejmuje także Twoich bliskich oraz każdą osobę, której powierzasz opiekę nad swoim psem (niezależnie od miejsca zamieszkania takiej osoby), jeśli zwierzę wyrządzi szkodę będąc pod ich opieką.

 


Ubezpieczenie śmierci psa obejmuje swoim zakresem śmierć wskutek choroby, nieszczęśliwego wypadku lub eutanazji, jeśli była konieczna w następstwie choroby bądź nieszczęśliwego wypadku.

Zakup ubezpieczenia online – zalety

Wśród najważniejszych korzyści zakupu ubezpieczenia online należy wymienić:

●     dostęp do pełnej oferty ubezpieczeniowej i możliwość swobodnego zapoznania się ze wszystkimi informacjami na temat danej polisy;

●     przyjazny, przejrzysty proces zakupowy, który możesz rozpocząć o dowolnie wybranej przez Ciebie porze, co ma znaczenie np. dla osób pracujących w nietypowych godzinach;

●     wygodny dostęp do oferty z dowolnego miejsca na świecie, w którym masz do dyspozycji Internet;

●     oszczędność czasu, ponieważ nie tracisz go na dojazdy, stanie w korkach ani oczekiwanie w kolejkach, a sam zakup ubezpieczenia online jest szybki i wygodny.

Polisa online – jak kupić ubezpieczenie przez Internet?

Zakup polisy online w Generali TU S.A. jest prosty i intuicyjny, a dodatkową pomocą będą dla Ciebie informacje i Ogólne Warunki Ubezpieczeń, które znajdziesz na stronach internetowych dotyczących poszczególnych rodzajów ubezpieczeń. Sam formularz zakupowy posiada dodatkowo wiele tzw. infotipów, czyli podpowiedzi, jak dane wyrażenie lub zakres należy rozumieć. Cały proces zakupowy jest dzięki temu przejrzysty i zrozumiały, a wszystkie informacje są dostępne od razu. Zakup ubezpieczenia online pozwala Ci zapoznać się z dokumentami dotyczącymi wybranej polisy bez pośpiechu, w dowolnie wybranym przez Ciebie momencie.

Pamiętaj, szczegółowe warunki ubezpieczenia, w tym ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności z nimi związane, jak również informacje na temat zasad działania poszczególnych produktów i kosztów z nimi związanych określone są w obowiązujących dla danego produktu Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, przekazywanych każdorazowo klientowi przed zawarciem umowy ubezpieczenia, dostępnych na stronie www.generali.pl.

Kup polisę online i przekonaj się, że w Generali to naprawdę proste!

Treści marketingowe przedstawione na niniejszej stronie mają wyłącznie charakter reklamowy i informacyjny oraz nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.